Moksleiviams siūloma mokytis su „Kinect“ ir „Pelėmis išdykėlėmis“

Publikuota: 2011 m. lapkričio 3 d. ketvirtadienis

Pirmą kartą Lietuvoje vyksiančioje švietimo inovacijų parodoje „Mokykla 2011” bendrovė „Microsoft“ pasiūlys Lietuvos mokykloms aktyviau išnaudoti žaidimus. Pasaulinė programinės įrangos gamintoja parodoje pristatys judesius atpažįstantį „Xbox 360” žaidimų konsolės priedą „Kinect“, planšetinius kompiuterius su operacine sistema „Windows 7” ir programas, kurios padėtų mokiniams semtis žinių vaizdžiau ir įdomiau.

„Moksleiviai labai imlūs informacinėms technologijoms, todėl siūlome vaikus įtraukti į mokymąsi pasitelkiant jų natūralų smalsumą ir norą pažinti. Dirbdami su naujosiomis technologijomis mokiniai noriai priima žinias ir panaudoja realiame gyvenime. Auklėtinių mėgstami žaidimų kompiuteriai ir programos padeda mokytojams pamokas vesti įdomiau, o žinias perteikti vaikams suprantama kalba“, – sako „Microsoft“ generalinis direktorius Baltijos šalims Mindaugas Glodas.

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius teigia, kad moksleiviai mokosi efektyviai ir lengvai, kai pamokos vedamos juos įtraukiančiu būdu.

„Naudodamiesi naujausiomis programomis mokiniai įgyja vertingų technologinių įgūdžių, kurie pritaikomi kasdieniniame gyvenime ir ateities darbo aplinkoje. Siekiame, kad kuo daugiau mokyklų turėtų galimybę įdiegti novatoriškus ugdymo įrankius,“ – teigia G. Steponavičius.

Savąjį „Kinect“ žaidimą gali susikurti net pradinukai

Parodoje „Mokykla 2011“ „Microsoft“ pristatys mokymuisi pritaikytą populiarios žaidimų konsolės „Xbox 360” priedą „Kinect“. Judesius atpažįstantis „Kinect“ leidžia vaikams patiems kurti savo žaidimus ir žinių semtis taip, kaip jie įsivaizduoja geriausia. Vaikai ir mokytojai galės susipažinti su programa „Kodu“, su kuria savo žaidimų versijas gali kurti net ir pradinių klasių mokiniai. „Kodu“ leidžia pasirinkti įvairius gyvūnėlius, robotus, kalnus, medžius, iš kurių vaikai sudėlioja savo pasaulį. Taip moksleiviai ne tik kūrybingai atlieka mokytojo užduotis, bet ir išmoksta žaidimų programavimo pagrindų.

Siekdama supažindinti mokinius su populiarėjančiais planšetiniais kompiuteriais, bendrovė „Microsoft“ kartu su kitais partneriais Vilniaus Žemynos gimnazijos fizikos kabinete įrengė tokių kompiuterių klasę. Iškart po parodos „Mokykla 2011“ moksleiviai su šiais kompiuteriais galės mokytis iš skaitmeninių fizikos vadovėlių ir atlikinėti fizikos laboratorinius darbus.

„Microsoft“ stende mokiniai, mokytojai ir tėveliai taip pat galės apžiūrėti darbui pamokose pritaikytus „Intel“ mažuosius nešiojamus kompiuterius.

Kiekviena pakelta ranka klasėje bus pastebėta

Tradiciniuose kompiuteriuose mokykloms siūloma įdiegti naudingus sunkiausių dalykų pagalbininkus. Apklausų duomenimis, sudėtingiausio dalyko – matematikos – užduotims „Microsoft“ siūlo atnaujintą matematikos pagalbininką – „Microsoft Mathematics 4.0“. Pagrindinis šios programos „ginklas“ – visas mokslines funkcijas turintis skaičiuotuvas. Su juo moksleiviai gali ne tik sudėti, atimti, dalinti ar dauginti, bet ir spręsti lygtis, greitai nubraižyti grafikus. „Microsoft Mathematics“ pateikia ne vien uždavinių atsakymus, bet ir parodo, kaip juos spręsti žingsnis po žingsnio. Po keleto uždavinių su matematikos pagalbininku moksleivis išmoksta spręsti savarankiškai.

Mokytojus labiausiai turėtų sudominti „Microsoft“ sprendimai, leidžiantys efektyviau pasiruošti pamokoms ir net sudėtingesnį dalyką dėstyti su ugnele. Su „OneNote“ programa, taip pat pristatoma parodoje, mokytojai gali lengvai paįvairinti pamokas įdomiais filmukais, dainomis, pristatymais, nuotraukomis ir nuorodomis iš interneto. Į darbą įtraukti visą klasę mokytojams padės Lietuvos mokyklose jau pamėgta programa „Mouse Mischief“, geriau žinoma kaip „Pelės išdykėlės“. Ši programėlė mokytojams padeda nepasiklysti „rankų miške“, mokiniams norint atsakyti į klausimus. Kiekvieno moksleivio atsakymai matomi kompiuterio ekrane, o vaikai savo atsakymus renkasi pelytės spustelėjimu. Taip mokytojai gali matyti net klasės „tylenių“ atsakymus ir stebėti, kur klasei reikia labiausiai pasitempti.

„Microsoft“ pat pasiūlys mokykloms sutaupyti įrenginėjant kompiuterių klases. Su parodoje pristatoma „Windows MultiPoint Server 2011“ programa kompiuterių klasėje užtenka turėti tik vieną mokytojo pilnai sukomplektuotą kompiuterį, o ant mokinių suolų tereikia monitoriaus, klaviatūros ir pelytės. Tokiu būdu mokykloms nebereikia įsigyti pilnai sukomplektuotų kompiuterių visai klasei ir mokytojas gali geriau prižiūrėti, ar mokiniai iš tiesų įdėmiai klausosi pamokos.

„Partneriai mokyme“ – „Microsoft“ pasaulinė programa visoms mokykloms

Parodoje „Mokykla 2011” pristatomi sprendimai Lietuvos bendrojo lavinimo mokykloms suteikiami pagal tarptautinę „Microsoft“ programą „Partneriai mokyme“. Ši programa mokiniams iš viso pasaulio padeda gilinti žinias pasitelkiant naujausias informacines technologijas. Pamokų metu žaisdami ir spręsdami uždavinius su naujausiomis programomis mokiniai išmoksta įgūdžių, kurie bus itin naudingi realiame gyvenime.

„Microsoft“ programa „Partneriai mokyme“ vykdoma jau 8 metus. Visomis programomis Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos gali naudotis nemokamai. Daugiau apie „Microsoft“ sprendimus švietimo institucijoms galima sužinoti čia.

Kaip „Kinect“ gali būti pritaikomas mokyklose galima pažiūrėti šiame vaizdo klipe, o „Pelių išdykėlių“ bruzdesys matomas šiame filmuke.

Paroda „Mokykla 2011” vyksta lapkričio 4–6 dienomis „Litexpo“ parodų rūmuose, Vilniuje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »