Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Publikuota: 2016 m. spalio 13 d. ketvirtadienis

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą.

Priemonę, kuri skatina mokslo ir verslo partnerystę bei mokslinių tyrimų pagal verslo poreikius vykdymą, MITA administruoja jau penkerius metus. Ši priemonė finansuojama Švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis.

Bendras priemonės biudžetas šiemet siekė 2 mln. eurų, iš kurių daugiau kaip 1 mln. eurų skirta atsižvelgus į atliktus užsakomuosius mokslinių tyrimų darbus, o likusi suma paskirstyta proporcingai visoms 26 valstybinėms mokslo ir studijų institucijoms pagal jų 2 paskutinių metų mokslo veiklos vertinimo rezultatus.

„Ši priemonė – tai mokslo ir verslo bendradarbiavimo žemėlapis mūsų šalyje. Matome, kad tik pusė visų mokslo įstaigų telkia daugiau pastangų užmegzti ilgalaikę partnerystę su verslu, turėti sutarčių ne tik su Lietuvos, bet ir užsienio įmonėmis. Labai trūksta verslo užsakymų socialinių ir humanitarinių mokslų srityje. Paraginčiau kitų mokslo įstaigų vadovus aktyviau siūlyti savo paslaugas verslui ir diegti mokslinių tyrimų rezultatus praktikoje, pritaikyti juos verslo poreikiams“, – teigia Kęstutis Šetkus, MITA direktorius.

2016 m., kaip ir ankstesniais metais, daugiausiai lėšų skirta technologijos mokslams (580 tūkst. Eurų), fiziniams mokslams (300 tūkst. Eurų) ir biomedicinos mokslams (90 tūkst. Eurų). Šių sričių mokslininkai turi didžiausią bendradarbiavimo sutarčių su verslu skaičių ir dideles darbų apimtis. Mažiausiai  lėšų skirta  humanitariniams mokslams (45 tūkst. Eurų) bei socialiniams mokslams (51 tūkst. Eurų). Šiose srityse jau ne vienerius metus Lietuvoje trūksta intensyvesnio mokslo ir verslo bendradarbiavimo.

Daugiausiai priemonei skirtų lėšų tenka penkioms aktyviausiai su verslu bendradarbiaujančioms mokslo institucijoms: Kauno technologijos universitetui, Vilniaus universitetui, Fizinių ir technologijos mokslų centrui, Lietuvos energetikos institutui ir Vilniaus Gedimino technikos universitetui.

Pagal priemonę vienai mokslo ir studijų institucijai skiriamų lėšų dydis gali siekti iki 50 proc. visų verslo užsakomųjų darbų vertės. Šie užsakomieji darbai turi atitikti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklos požymius. MITA užduotis – pasitelkus ekspertus, įvertinti, ar verslo užsakomieji darbai atitinka MTEP darbams keliamus reikalavimus ir paskirstyti lėšas.

Šaltinis: Pranešimai spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »