Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Publikuota: 2016 m. spalio 13 d. ketvirtadienis

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą.

Priemonę, kuri skatina mokslo ir verslo partnerystę bei mokslinių tyrimų pagal verslo poreikius vykdymą, MITA administruoja jau penkerius metus. Ši priemonė finansuojama Švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis.

Bendras priemonės biudžetas šiemet siekė 2 mln. eurų, iš kurių daugiau kaip 1 mln. eurų skirta atsižvelgus į atliktus užsakomuosius mokslinių tyrimų darbus, o likusi suma paskirstyta proporcingai visoms 26 valstybinėms mokslo ir studijų institucijoms pagal jų 2 paskutinių metų mokslo veiklos vertinimo rezultatus.

„Ši priemonė – tai mokslo ir verslo bendradarbiavimo žemėlapis mūsų šalyje. Matome, kad tik pusė visų mokslo įstaigų telkia daugiau pastangų užmegzti ilgalaikę partnerystę su verslu, turėti sutarčių ne tik su Lietuvos, bet ir užsienio įmonėmis. Labai trūksta verslo užsakymų socialinių ir humanitarinių mokslų srityje. Paraginčiau kitų mokslo įstaigų vadovus aktyviau siūlyti savo paslaugas verslui ir diegti mokslinių tyrimų rezultatus praktikoje, pritaikyti juos verslo poreikiams“, – teigia Kęstutis Šetkus, MITA direktorius.

2016 m., kaip ir ankstesniais metais, daugiausiai lėšų skirta technologijos mokslams (580 tūkst. Eurų), fiziniams mokslams (300 tūkst. Eurų) ir biomedicinos mokslams (90 tūkst. Eurų). Šių sričių mokslininkai turi didžiausią bendradarbiavimo sutarčių su verslu skaičių ir dideles darbų apimtis. Mažiausiai  lėšų skirta  humanitariniams mokslams (45 tūkst. Eurų) bei socialiniams mokslams (51 tūkst. Eurų). Šiose srityse jau ne vienerius metus Lietuvoje trūksta intensyvesnio mokslo ir verslo bendradarbiavimo.

Daugiausiai priemonei skirtų lėšų tenka penkioms aktyviausiai su verslu bendradarbiaujančioms mokslo institucijoms: Kauno technologijos universitetui, Vilniaus universitetui, Fizinių ir technologijos mokslų centrui, Lietuvos energetikos institutui ir Vilniaus Gedimino technikos universitetui.

Pagal priemonę vienai mokslo ir studijų institucijai skiriamų lėšų dydis gali siekti iki 50 proc. visų verslo užsakomųjų darbų vertės. Šie užsakomieji darbai turi atitikti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklos požymius. MITA užduotis – pasitelkus ekspertus, įvertinti, ar verslo užsakomieji darbai atitinka MTEP darbams keliamus reikalavimus ir paskirstyti lėšas.

Šaltinis: Pranešimai spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »