Mokyklos gali teikti paraiškas dalyvauti nemokamose edukacinėse programose

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 21 d. trečiadienis

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia mokyklas iki spalio 3 d. teikti paraiškas  dalyvauti  įvairiose nemokamose edukacinėse programose.

Pasak švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės, mokyklos galės pakviesti savo mokinius į kitokias, netradicines  pamokas, kurios bus rengiamos muziejuose, teatruose, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, kitose įvairiose edukacinėse erdvėse. Jose mokiniai kitokiais būdais negu per įprastas pamokas susipažins su regiono ar visos  Lietuvos kultūra, istorija, meno, gamtos pasauliu, su kūrybinių industrijų galimybėmis: dizainu, technologijomis, amatais.

„Tai įdomi, naudinga patirtis, papildanti įprastą ugdymo procesą mokykloje“, – sako ministrė A. Pitrėnienė.

Mokykloms bus siūloma 60 vienos valandos trukmės edukacinių programų, kurios suskirstytos į tris tematines kategorijas:  20 kultūrinės-meninės krypties,  20 technologijų ir kūrybinių industrijų krypties,  20 gamtinės ir ekologinės krypties. 

Į edukacines programas planuojama įtraukti 200 šalies mokyklų, kiekvienai sudarant galimybes pasirinkti 6 skirtingas programas (po dvi kiekvienos krypties). Vienu metu galės dalyvauti 20–25 mokiniai. 

Atrenkant mokyklas bus vertinama  jų motyvacija, užmegztos kūrybinės, gamtamokslinės, ekologinės krypties partnerystės, dalyvavimas tarptautiniuose ir šalies projektuose, inovatyvių metodų, informacinių ir komunikacinių technologijų naudojimas pamokose. Taip pat bus vertinama neformaliojo vaikų švietimo veikla ir sklaida mokykloje, mokyklos bendruomenės aktyvumas ir kiti svarbūs aspektai. 

Programų veiklas, mokinių atvežimą iki vietos, kur vykdoma programa, ir parvežimą iki mokyklos finansuos Švietimo ir mokslo ministerija.

Daugiau informacijos

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »