Nacionalinė karjeros savaitė: ieškodami jaunųjų talentų darbuotojai aplankys 300 šalies mokyklų

Publikuota: 2014 m. lapkričio 25 d. antradienis

Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė karjeros savaitė. Visą savaitę darbuotojai savanoriai iš daugiau nei 130 organizacijų susitiks su moksleiviais iš 300 mokyklų – tai dvigubai daugiau įmonių ir dvigubai daugiau mokyklų nei pernai. Darbuotojai vaikams ne tik pasakos apie savo karjerą ir darbo rinką, bet ir ieškos jaunųjų talentų, kuriems perduotos žinios padės apgalvotai pasirinkti profesiją. Iniciatyvos „Kam to reikia?!” antrą kartą Lietuvoje rengiamą Nacionalinę karjeros savaitę globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Perduodami savo patirtį jauniems žmonėms, įvairių sričių profesionalai padeda moksleiviams atrasti savo kelią. Svarbu, kad vis daugiau savanorių prisijungia prie šios iniciatyvos ir supažindina moksleivius su savo profesijomis. Būtina stiprinti ryšį tarp mokslo ir praktikos ir suteikti galimybę kiekvienam jaunam žmogui būti naudingam savo šaliai“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Bendraudami su vaikais iš daugiau nei 830 mokyklų visoje Lietuvoje pastebime, kad vaikams labai trūksta žinių apie šalies darbo rinką. Todėl mokiniai noriai susitinka su inžinieriais, fizikais, telekomunikacijų specialistais, teisininkais, medikais, bankininkais ar kitų profesijų atstovais“, – pasakojo Nacionalinę karjeros savaitę organizuojančios iniciatyvos „Kam to reikia?!“ direktorė Živilė Drėgvaitė.

Lapkričio 24-28 dienomis vykstančio renginių ciklo metu vaikai aplankys didžiausias šalies organizacijas, kartu su jų darbuotojais galės praleisti darbo dieną ir taip savo akimis pamatys įvairiausių profesijų užkulisius. Viso Lietuvoje numatyta apie 470 darbuotojų susitikimų su mokiniais.

Pernai Nacionalinės karjeros savaitės dalyviai apie darbą papasakojo daugiau nei 7 tūkst. šalies moksleivių iš visos Lietuvos – darbuotojai lankėsi mokyklose ne tik Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, bet ir mažesniuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Nacionalinės karjeros savaitės organizatoriai šiais metais norėjo pritraukti daugiau įmonių ir darbuotojų, kurie lankytų mažesnių miestų ir regionų mokyklas.

Pasak „Kam to reikia?!“ direktorės, mažų miestų ir miestelių mokiniams ypatingai reikia sėkmingų darbuotojų pavyzdžio: „Savo sričių profesionalų pasakojimai vaikams ne tik  parodo, kad Lietuvoje yra daug darbo galimybių, bet ir įkvepia mažų bendruomenių vaikus siekti savo tikslų bei toliau likti mūsų šalyje, o ne emigruoti“, – pabrėžė „Kam to reikia?!” direktorė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »