Nacionalinė karjeros savaitė: ieškodami jaunųjų talentų darbuotojai aplankys 300 šalies mokyklų

Publikuota: 2014 m. lapkričio 25 d. antradienis

Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė karjeros savaitė. Visą savaitę darbuotojai savanoriai iš daugiau nei 130 organizacijų susitiks su moksleiviais iš 300 mokyklų – tai dvigubai daugiau įmonių ir dvigubai daugiau mokyklų nei pernai. Darbuotojai vaikams ne tik pasakos apie savo karjerą ir darbo rinką, bet ir ieškos jaunųjų talentų, kuriems perduotos žinios padės apgalvotai pasirinkti profesiją. Iniciatyvos „Kam to reikia?!” antrą kartą Lietuvoje rengiamą Nacionalinę karjeros savaitę globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Perduodami savo patirtį jauniems žmonėms, įvairių sričių profesionalai padeda moksleiviams atrasti savo kelią. Svarbu, kad vis daugiau savanorių prisijungia prie šios iniciatyvos ir supažindina moksleivius su savo profesijomis. Būtina stiprinti ryšį tarp mokslo ir praktikos ir suteikti galimybę kiekvienam jaunam žmogui būti naudingam savo šaliai“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Bendraudami su vaikais iš daugiau nei 830 mokyklų visoje Lietuvoje pastebime, kad vaikams labai trūksta žinių apie šalies darbo rinką. Todėl mokiniai noriai susitinka su inžinieriais, fizikais, telekomunikacijų specialistais, teisininkais, medikais, bankininkais ar kitų profesijų atstovais“, – pasakojo Nacionalinę karjeros savaitę organizuojančios iniciatyvos „Kam to reikia?!“ direktorė Živilė Drėgvaitė.

Lapkričio 24-28 dienomis vykstančio renginių ciklo metu vaikai aplankys didžiausias šalies organizacijas, kartu su jų darbuotojais galės praleisti darbo dieną ir taip savo akimis pamatys įvairiausių profesijų užkulisius. Viso Lietuvoje numatyta apie 470 darbuotojų susitikimų su mokiniais.

Pernai Nacionalinės karjeros savaitės dalyviai apie darbą papasakojo daugiau nei 7 tūkst. šalies moksleivių iš visos Lietuvos – darbuotojai lankėsi mokyklose ne tik Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, bet ir mažesniuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Nacionalinės karjeros savaitės organizatoriai šiais metais norėjo pritraukti daugiau įmonių ir darbuotojų, kurie lankytų mažesnių miestų ir regionų mokyklas.

Pasak „Kam to reikia?!“ direktorės, mažų miestų ir miestelių mokiniams ypatingai reikia sėkmingų darbuotojų pavyzdžio: „Savo sričių profesionalų pasakojimai vaikams ne tik  parodo, kad Lietuvoje yra daug darbo galimybių, bet ir įkvepia mažų bendruomenių vaikus siekti savo tikslų bei toliau likti mūsų šalyje, o ne emigruoti“, – pabrėžė „Kam to reikia?!” direktorė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »