Naujas ŽEF Tarybos pirmininkas M. Glodas: mokykloms reikia daugiau savarankiškumo

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 21 d. pirmadienis

Naujuoju Žinių ekonomikos forumo Tarybos pirmininku išrinktas rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas šias pareigas vertina kaip puikią galimybę kartu su asociacijos bendruomene prisidėti prie būtinų mūsų šalies švietimo pokyčių.

„Mokyklos yra pirmoji ir itin svarbi grandis ugdant drąsias, inovatyviai mąstančias ir verslias asmenybes, gebančias konkuruoti globaliame pasaulyje ir kurti savo bei visos valstybės gerovę. Todėl didžiausi švietimo iššūkiai, kuriuos turime įveikti –  didinti mokyklų savarankiškumą, suteikiant didesnes galimybes veikti, įgalinant mokyklų bendruomenes. Taip pat prisidėti kuriant skaidrią mokyklų vadovų atrankos ir atestacijos tvarką, paremtą realiais rezultatais – mokyklos pažangos įvertinimu, mokinių pasiekimais. Ir, žinoma, stiprinti mokytojų autoritetą bei tobulinti jų rengimo ir kvalifikacijos kėlimo sistemą, kad į mokyklas ateitų motyvuoti ir reikiamas kompetencijas turintys mokytojai, gebantys tinkamai paruošti vaikus gyvenimui. Mes turime pasiūlymų, ką ir kaip galima tobulinti, ir juos įgyvendiname, bet kad pasiektume esminių pokyčių, būtinas visų pusių – valdžios institucijų, mokyklų ir visuomenės – aktyvus įsitraukimas“, - apie iššūkius ir darbus pasakoja Tarybos pirmininkas Mindaugas Glodas. 

Žinių ekonomikos forumas vienija verslo, mokslo, švietimo, valstybinių institucijų ir visuomeninių organizacijų atstovus, kurie jau daugiau kaip 15-a metų savo idėjomis ir darbais siekia kurti žiniomis ir kūrybingumu grįstą konkurencingą valstybę. Pagrindinės veiklos kryptys yra švietimas, mokslinių tyrimų ir inovacijų plėtra, technologijų poveikio visuomenei vertinimas.

Mindaugas Glodas turi daugiau nei 15-os metų patirtį informacinių ir telekomunikacinių technologijų versle, dirbo tarptautinėse korporacijose IBM ir „Microsoft“ Baltijos šalyse bei Centrinėje ir Rytų Europoje. Mindaugas aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, prisideda prie Lietuvos švietimo plėtros, yra Kauno technologijos universiteto tarybos narys.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »