Nevyriausybinės organizacijos ir verslo ieško būdų, kaip geriau pripažinti neformaliais būdais įgytas kompetencijas

Publikuota: 2016 m. balandžio 29 d. penktadienis

Verslo organizacijoms reikia žmonių, gebančių kalbėti užsienio kalbomis, turinčių tarptautinės patirties, efektyviai dirbančių įvairiose komandose, galinčių imtis iniciatyvos ir spręsti iššūkius. Siekiant stiprinti bendradarbiavimą tarp nevyriausybinių organizacijų bei verslo, taip pat geriau pripažinti neformaliais būdais įgytas kompetencijas, siūloma Lietuvoje sukurti ir naudoti specialų „atvirų ženkliukų“ (angl. Open Badges) technologinį standartą.

Balandžio 28 d. Vilniuje vykusi diskusija apie „Atvirus skaitmeninius ženkliukus“ sukvietė darbdavių atstovus, viešojo sektoriaus institucijas ir darbo su jaunimu organizacijas. Renginio metu partneriai iš Lietuvos, Ispanijos, Vokietijos ir Olandijos pristatė pripažinimo sistemas, naudojančias skaitmeninius ženkliukus gebėjimų ir pasiekimų įvertinimui.

Tarptautinės programos jauniems žmonėms siūlo galimybes įgyti reikiamos patirties, gyvenant ir dirbant kitose šalyse. Savanoriaudami, jauni žmonės mokosi teikti paslaugas bendruomenėse. Jaunimo mainų dalyviai tobulina tarpkultūrinius gebėjimus, dirbdami ir kurdami tarptautinėse komandose. Stažuočių dalyviai tobulina profesinius gebėjimus ir semiasi patirties iš įmonių kitose šalyse.

Diskusijos dalyviai kalbėjosi, kaip atpažinti ir pripažinti patirtis, gebėjimus ir pasiekimus, kuriuos žmonės įgyja šalia savo akademinių ir profesinių pasiekimų. „Atviri ženkliukai“ yra vienas iš būdų fiksuoti įvairias mokymosi patirtis. Jais naudodamiesi darbuotojai kaupia duomenis ir įrodymus apie tobulėjimą ir pasiekimus.

Organizacijų, dirbančių su jaunimo programomis, atstovai teiravosi, kokius gebėjimus vertina darbdaviai. Verslo organizacijoms įdomu, kaip vyksta vertinimas pasiekimų, kuriuos parodo ženkliukai. Viešojo sektoriaus atstovai ženkliukų sistemose mato potencialą kurti kokybiškas ugdymo paslaugas visuomenei.

Diskusiją organizavo projekto „Patikimų ženkliukų sistemos“ vykdytojai. Projektą Lietuvoje įgyvendina Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacija kartu su nacionaliniu partneriu Lietuvos pramonininkų konfederacija ir partneriais Ispanijoje, Olandijoje ir Vokietijoje.

Projektas yra iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos programos Erasmus+ lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »