Nevyriausybinės organizacijos ir verslo ieško būdų, kaip geriau pripažinti neformaliais būdais įgytas kompetencijas

Publikuota: 2016 m. balandžio 29 d. penktadienis

Verslo organizacijoms reikia žmonių, gebančių kalbėti užsienio kalbomis, turinčių tarptautinės patirties, efektyviai dirbančių įvairiose komandose, galinčių imtis iniciatyvos ir spręsti iššūkius. Siekiant stiprinti bendradarbiavimą tarp nevyriausybinių organizacijų bei verslo, taip pat geriau pripažinti neformaliais būdais įgytas kompetencijas, siūloma Lietuvoje sukurti ir naudoti specialų „atvirų ženkliukų“ (angl. Open Badges) technologinį standartą.

Balandžio 28 d. Vilniuje vykusi diskusija apie „Atvirus skaitmeninius ženkliukus“ sukvietė darbdavių atstovus, viešojo sektoriaus institucijas ir darbo su jaunimu organizacijas. Renginio metu partneriai iš Lietuvos, Ispanijos, Vokietijos ir Olandijos pristatė pripažinimo sistemas, naudojančias skaitmeninius ženkliukus gebėjimų ir pasiekimų įvertinimui.

Tarptautinės programos jauniems žmonėms siūlo galimybes įgyti reikiamos patirties, gyvenant ir dirbant kitose šalyse. Savanoriaudami, jauni žmonės mokosi teikti paslaugas bendruomenėse. Jaunimo mainų dalyviai tobulina tarpkultūrinius gebėjimus, dirbdami ir kurdami tarptautinėse komandose. Stažuočių dalyviai tobulina profesinius gebėjimus ir semiasi patirties iš įmonių kitose šalyse.

Diskusijos dalyviai kalbėjosi, kaip atpažinti ir pripažinti patirtis, gebėjimus ir pasiekimus, kuriuos žmonės įgyja šalia savo akademinių ir profesinių pasiekimų. „Atviri ženkliukai“ yra vienas iš būdų fiksuoti įvairias mokymosi patirtis. Jais naudodamiesi darbuotojai kaupia duomenis ir įrodymus apie tobulėjimą ir pasiekimus.

Organizacijų, dirbančių su jaunimo programomis, atstovai teiravosi, kokius gebėjimus vertina darbdaviai. Verslo organizacijoms įdomu, kaip vyksta vertinimas pasiekimų, kuriuos parodo ženkliukai. Viešojo sektoriaus atstovai ženkliukų sistemose mato potencialą kurti kokybiškas ugdymo paslaugas visuomenei.

Diskusiją organizavo projekto „Patikimų ženkliukų sistemos“ vykdytojai. Projektą Lietuvoje įgyvendina Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacija kartu su nacionaliniu partneriu Lietuvos pramonininkų konfederacija ir partneriais Ispanijoje, Olandijoje ir Vokietijoje.

Projektas yra iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos programos Erasmus+ lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »