Pagal pakviestųjų studijuoti skaičių VGTU patenka į TOP 3

Publikuota: 2016 m. liepos 27 d. trečiadienis

Pasibaigus pirmajam pagrindinio priėmimo į aukštąsias mokyklas etapui, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) praneša, jog šiemet stojančiųjų į aukštąsias mokyklas sumažėjo net 17 procentų. Visgi, palyginti su praėjusiais metais, pakviestųjų studijuoti į Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU) skaičius sumažėjo tik labai neženkliai – vos 2,7 procentų. Tai lėmė, jog universitetas ir toliau išlaiko savo aukštas pozicijas Lietuvos universitetų TOP 3 kartu su VU ir KTU.

Šiemet į visas aukštąsias mokyklas studijuoti iš viso pakviesta 24831 abiturientų –  2015 metais jų buvo 26 959. VGTU šiemet pakviesti studijuoti 1 938 žmonės, o praėjusiais metais – 1992. Studijuoti valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose iš viso šįkart buvo pakviesti 14 146 žmonės, tai yra 3 proc. mažiau nei pernai, kuomet buvo pakviesti 14 516. Tokiame kontekste VGTU gerokai išsiskiria – studijuoti į valstybės finansuojamas vietas šiemet pakviesta net 7 procentais daugiau nei pernai – 12 296, o 2015 metais jų buvo 1 207.
 
Žvelgiant į atskirų studijų programų populiarumą, tendencijos išlieka labai panašios: daugiausiai studentų VGTU pakviesta studijuoti į Multimedijos ir kompiuterinio dizaino (137), Kūrybinių industrijų (130), Programų inžinerijos (119) bei Statybos inžinerijos (95) studijų programas.
 
Nuo liepos 29 d. 16 val. iki liepos 31 d. 17 val. vyks antrasis pagrindinio priėmimo etapas, kurio metu LAMA BPO informacinėje sistemoje stojantieji gali atnaujinti savo prašymą. Visgi keisti bus galima tik pirmojo etapo prašyme nurodytų pageidavimų eiliškumą, tačiau negalima įtraukti naujų pageidavimų ar keisti finansavimo pobūdžio.

 

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »