Pagal pakviestųjų studijuoti skaičių VGTU patenka į TOP 3

Publikuota: 2016 m. liepos 27 d. trečiadienis

Pasibaigus pirmajam pagrindinio priėmimo į aukštąsias mokyklas etapui, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) praneša, jog šiemet stojančiųjų į aukštąsias mokyklas sumažėjo net 17 procentų. Visgi, palyginti su praėjusiais metais, pakviestųjų studijuoti į Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU) skaičius sumažėjo tik labai neženkliai – vos 2,7 procentų. Tai lėmė, jog universitetas ir toliau išlaiko savo aukštas pozicijas Lietuvos universitetų TOP 3 kartu su VU ir KTU.

Šiemet į visas aukštąsias mokyklas studijuoti iš viso pakviesta 24831 abiturientų –  2015 metais jų buvo 26 959. VGTU šiemet pakviesti studijuoti 1 938 žmonės, o praėjusiais metais – 1992. Studijuoti valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose iš viso šįkart buvo pakviesti 14 146 žmonės, tai yra 3 proc. mažiau nei pernai, kuomet buvo pakviesti 14 516. Tokiame kontekste VGTU gerokai išsiskiria – studijuoti į valstybės finansuojamas vietas šiemet pakviesta net 7 procentais daugiau nei pernai – 12 296, o 2015 metais jų buvo 1 207.
 
Žvelgiant į atskirų studijų programų populiarumą, tendencijos išlieka labai panašios: daugiausiai studentų VGTU pakviesta studijuoti į Multimedijos ir kompiuterinio dizaino (137), Kūrybinių industrijų (130), Programų inžinerijos (119) bei Statybos inžinerijos (95) studijų programas.
 
Nuo liepos 29 d. 16 val. iki liepos 31 d. 17 val. vyks antrasis pagrindinio priėmimo etapas, kurio metu LAMA BPO informacinėje sistemoje stojantieji gali atnaujinti savo prašymą. Visgi keisti bus galima tik pirmojo etapo prašyme nurodytų pageidavimų eiliškumą, tačiau negalima įtraukti naujų pageidavimų ar keisti finansavimo pobūdžio.

 

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »