Pasaulio universitetų reitinge – Mykolo Romerio universiteto šuolis

Publikuota: 2016 m. vasario 10 d. trečiadienis

Nacionalinės mokslinių tyrimų tarybos (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas – CSIC) įkurta Kibermetrikos laboratorija (Cybermetrics Lab) kas pusmetį atnaujina ir paskelbia pasaulio universitetų reitingą „Webometrics“ pagal universitetų aktyvumą pasauliniame internetiniame tinkle. Mykolo Romerio universiteto pozicinis šuolis pagal naujausią analizę įspūdingas.

Kodėl dėmesio vertas būtent šis reitingas? Ispanijoje veikianti Kibermetrikos laboratorija atlieka analizę, kaip ir kiek pasaulio universitetai yra aktyvūs internetinėje erdvėje. Šio reitingo metodikoje vis didesnį svorį įgauna ne tik universitetų interneto svetainės, jų lankomumas ar aktyvumas socialiniuose tinkluose. Vis daugiau dėmesio skiriama mokslinių straipsnių publikacijoms, studijų, mokslo procesų integravimui į virtualią erdvę.

Mykolo Romerio universiteto internetiniame puslapyje mruni.eu jau atnaujinta virtuali mokymosi aplinka „Moodle“. Taip pat integruota pažangi daugiafunkcinė elektroninių knygų platforma „iPublish Central“, atitinkanti specifinius mokslo ir studijų poreikius. Ši platforma ne tik leidžia į kompiuterius, planšetes ir mobilius įrenginius atsiųsti mokslinius leidinius, bet ir rašyti komentarus, žymėti tekstą, dėti skirtukus. „Webometrics“ reitinge pasaulio universitetai suskirstyti pagal kontinentus ir konkrečias šalis.

Mykolo Romerio universitetas tarp Lietuvos universitetų atliko vieną didžiausių pozicinių šuolių (per 268 vietas) ir patenka tarp keturių geriausių. Bendrame „Webometrics“ pasauliniame reitinge Mykolo Romerio universitetas kol kas užima 2091 poziciją. Pasak Mykolo Romerio universiteto Rinkodaros ir komunikacijos centro vadovo Šarūno Sakalausko, įvairūs pasauliniai reitingai universitetus įvertina pagal skirtingus kriterijus ir metodikas, todėl tik vienu reitingu pasikliauti nereikėtų. Pasak pašnekovo, labai svarbus ir pačių universitetų požiūris. „Kiekvienas universitetas įvairiais reitingais gali pasinaudoti kaip savotišku nepriklausomu indikatoriumi, į kuriuos atsižvelgęs siektų pagerinti tam tikrus studijų, mokslo parametrus ir rodiklius“, – sako Š. Sakalauskas.

Visų Lietuvos universitetų reitingas

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »