Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Publikuota: 2017 m. gegužės 22 d. pirmadienis

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. 

Moksleivius, jų mokytojus pasveikino šios iniciatyvos globėjai ir organizatoriai: Lietuvos Respublikos Teisingumo ministrė Milda Vainiutė, Lietuvos advokatūros advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė, MRU Teisės fakulteto dekanė prof. dr. Lyra Jakulevičienė. 

Milda Vainiutė dėkojo olimpiados organizatoriams ir pabrėžė teisės žinių reikalingumą: „Šiandien teisininko profesija labai universali, teisės žinios labai reikalingos kiekvienam“, – sakė ministrė. 

I.Vėgėlė taip pat akcentavo teisės žinių svarbą: „Nėra gyvenimo srities, kurios nereguliuotų teisės aktai. Be to, gilinantis į teisės aktus plečiasi ir žmogaus akiratis, todėl jaunam žmogui teisės žinios tikrai reikalingos“, - pastebėjo I. Vėgėlė. 
Olimpiados iniciatorė L. Jakulevičienė dėkojo ne tik olimpiadoje dalyvavusiems moksleiviams, bet ir mokytojams, skatinusiems moksleivius domėtis teisės žiniomis ir aktyviai dalyvauti olimpiadoje. Šiemet kaip ir pernai aktyviausiais išliko Kauno ir Alytaus rajonų moksleiviai. 

Po pirmojo etapo į finalą, kuris vyko Mykolo Romerio universitete, pateko 260 moksleivių. Tarp 9-10 klasių moksleivių šiemet nugalėjo KTU gimnazijos moksleivis Justinas Skurkis. Tarp 11-12 klasių moksleivių – LSMU auklėtinis Džiugas Grėbliūnas. Moksleiviui įteikta olimpiados rėmėjo pagrindinis prizas – „Eversheds Saladžius” teisės studijų stipendija. 
Lietuvos advokatūros atstovas Mindaugas Kukaitis sveikindamas laureatus ir dovanodamas Lietuvos advokatūros įsteigtą prizą – „Svajonių atostogos“, – juokavo, kad po intensyvios teisinių žinių olimpiados ir jauniesiems teisininkams reikalingas poilsis. 

Teisės žinių olimpiados iniciatyvą palaiko ir rengia visos pagrindinės Lietuvos teisinės organizacijos. „Olimpiadą kartu rengiame ne tik dėl didėjančio susidomėjimo teisės žiniomis mokyklose. Bendraudami su moksleiviais pastebime, kad jiems trūksta atsakymų į kasdienius klausimus nepilnamečių darbo, vartojimo, bendravimo elektroninėje erdvėje, padarytos žalos atlyginimo, eismo įvykių ir kitose nepilnamečiams ir suaugusiems aktualiose srityse,“ – sakė L. Jakulevičienė. 
Šių metų olimpiados klausimai buvo susiję su aktualiais tarptautiniais erdvėje vykstančiais tarpvalstybiniais įvykiais, Lietuvos konstitucinės, civilinės, darbo, baudžiamosios teisės aktualijomis. 

Olimpiada vykdoma kaip bendra Teisingumo ministerijos, Mykolo Romerio universiteto ir Lietuvos advokatūros iniciatyva. 

Šaltinis: mruni.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »