Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Publikuota: 2017 m. gegužės 22 d. pirmadienis

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. 

Moksleivius, jų mokytojus pasveikino šios iniciatyvos globėjai ir organizatoriai: Lietuvos Respublikos Teisingumo ministrė Milda Vainiutė, Lietuvos advokatūros advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė, MRU Teisės fakulteto dekanė prof. dr. Lyra Jakulevičienė. 

Milda Vainiutė dėkojo olimpiados organizatoriams ir pabrėžė teisės žinių reikalingumą: „Šiandien teisininko profesija labai universali, teisės žinios labai reikalingos kiekvienam“, – sakė ministrė. 

I.Vėgėlė taip pat akcentavo teisės žinių svarbą: „Nėra gyvenimo srities, kurios nereguliuotų teisės aktai. Be to, gilinantis į teisės aktus plečiasi ir žmogaus akiratis, todėl jaunam žmogui teisės žinios tikrai reikalingos“, - pastebėjo I. Vėgėlė. 
Olimpiados iniciatorė L. Jakulevičienė dėkojo ne tik olimpiadoje dalyvavusiems moksleiviams, bet ir mokytojams, skatinusiems moksleivius domėtis teisės žiniomis ir aktyviai dalyvauti olimpiadoje. Šiemet kaip ir pernai aktyviausiais išliko Kauno ir Alytaus rajonų moksleiviai. 

Po pirmojo etapo į finalą, kuris vyko Mykolo Romerio universitete, pateko 260 moksleivių. Tarp 9-10 klasių moksleivių šiemet nugalėjo KTU gimnazijos moksleivis Justinas Skurkis. Tarp 11-12 klasių moksleivių – LSMU auklėtinis Džiugas Grėbliūnas. Moksleiviui įteikta olimpiados rėmėjo pagrindinis prizas – „Eversheds Saladžius” teisės studijų stipendija. 
Lietuvos advokatūros atstovas Mindaugas Kukaitis sveikindamas laureatus ir dovanodamas Lietuvos advokatūros įsteigtą prizą – „Svajonių atostogos“, – juokavo, kad po intensyvios teisinių žinių olimpiados ir jauniesiems teisininkams reikalingas poilsis. 

Teisės žinių olimpiados iniciatyvą palaiko ir rengia visos pagrindinės Lietuvos teisinės organizacijos. „Olimpiadą kartu rengiame ne tik dėl didėjančio susidomėjimo teisės žiniomis mokyklose. Bendraudami su moksleiviais pastebime, kad jiems trūksta atsakymų į kasdienius klausimus nepilnamečių darbo, vartojimo, bendravimo elektroninėje erdvėje, padarytos žalos atlyginimo, eismo įvykių ir kitose nepilnamečiams ir suaugusiems aktualiose srityse,“ – sakė L. Jakulevičienė. 
Šių metų olimpiados klausimai buvo susiję su aktualiais tarptautiniais erdvėje vykstančiais tarpvalstybiniais įvykiais, Lietuvos konstitucinės, civilinės, darbo, baudžiamosios teisės aktualijomis. 

Olimpiada vykdoma kaip bendra Teisingumo ministerijos, Mykolo Romerio universiteto ir Lietuvos advokatūros iniciatyva. 

Šaltinis: mruni.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »