Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Publikuota: 2017 m. balandžio 19 d. trečiadienis

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. Įvairūs žaidimai, žingsniamatis, nuotoliniu būdu valdoma planšetė, iš kelių micro:bit‘ų sumontuota švieslentė ir daug kitų – šiuos projektus „Vilnius Tech parke“ pristatė penktokai kūrėjai. Iniciatyvos autoriai tikisi, kad jau šį rudenį micro:bit kompiuteriuką dovanų gaus kiekvienas Lietuvos penktokas.

„Pilotinis projektas tikrai sėkmingas – vaikams labai patinka dirbti mikrokompiuteriu. Vos per mėnesį jie sukūrė tai, ko mes net patys nesitikėjome. Viliamės, kad jau šį rudenį galėsime išdalinti 30 tūkst. tokių kompiuteriukų visiems penktokams, kaip kasmet išdalinami matematikos ar lietuvių kalbos vadovėliai, o kiekviena mokykla turės iniciatyvius mokytojus ir atviras erdves, kuriose vaikai galės tais mikrokompiuteriukais mokytis“, – sakė Vilniaus mero patarėjas Povilas Poderskis.

Vilniaus savivaldybės Jaunimo informacijos centre neseniai atidaryta atvira erdvė ir mikrokompiuterių paroda – prototipas, kaip galėtų atrodyti erdvės visose mokyklose.

„Padovanoti kiekvienam vaikui po mikrokompiuterį – labai sveikintina idėja, tačiau labai svarbu, kad mokyklos, dienos centrai, bibliotekos įkurtų vaikams atviras saugias erdves dirbti su mikrokompiuteriais, kad mokiniai per pertraukas, pamokas ar po pamokų galėtų laisvai naudotis programavimui skirta erdve. Jau išleidau potvarkį visiems Vilniaus mokyklų vadovams, kad jų  mokykla pasirūpintų tokia draugiška ir atvira erdve“, – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

Vakar „Vilnius Tech Park“ susibūrę beveik 100 penktokų pasakojo, kaip jiems sekėsi dirbti su iniciatyvos „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ padovanotu micro:bit kompiuteriuku .

„Man labai patinka dirbti micro:bit‘u. Galiu nesunkiai realizuoti savo idėjas ir daug ką su juo nuveikti. Galima daug dalykų ir kasdienybėje panaudoti – pavyzdžiui mikrokompiuteryje palikti žinutę mamai ar dar ką nors įdomaus sugalvoti“, – sakė Marija, mikrokompiuterio pagalba sukūrusi nuotoliniu būdu valdomą planšetę.

Penktos klasės mokinys Martynas vos per mėnesį sukūrė net keletą projektų – žingsniamatį, žaidimą „Atspėk“ ir iš kelių micro:bit‘ų sukonstravo tekstą rodančią švieslentę. „Įdomu, kad galima įsigyti visokių priedų prie mikrokompiuterio, tuomet dar daugiau dalykų galima sukurti – pavyzdžiui, kambario signalizaciją suprogramuoti“, – sakė Martynas.

„Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ autoriai inicijuos renginius, mikrokompiuteriukų olimpiadas, mokymo programas vaikams ir mokytojams, kad padovanoti mikrokompiuteriai būtų kuo dažniau naudojami ne tik IT būreliuose, bet ir įprastų pamokų metu.

Visi, kas nori išbandyti mikrokompiuterį ir su juo sukurti kažką įdomaus ir modernaus nuo šiol yra laukiami atviroje erdvėje Vilniaus Jaunimo informacijos centre (Sostinės savivaldybės I a., Konstitucijos pr. 3), kur galės atsinešti savo mikrokompiuterį arba pasiskolinti vieną iš erdvėje esančių septynių skirtingų mikrokompiuterių. Erdvė jaunųjų programuotojų laukia darbo dienomis nuo 14 iki 18 val. (rekomenduojama iš anksto užsiregistruoti tel. 8 640 10996).

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »