Penktoko rašinys bus vertinamas tarptautiniame konkurse

Publikuota: 2012 m. gegužės 18 d. penktadienis

Susisiekimo ministerijoje buvo apdovanoti 41-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laureatai. Laureatu tapusio dvylikamečio Matuizų vidurinės mokyklos (Varėnos r.) mokinio Tautvydo Marcinkevičiaus rašinys dalyvaus Pasaulinės pašto sąjungos ir UNESCO organizuojamame konkurse.

Šiemet mokiniai konkursui pateikė rašinius tema „Parašyk tave žavinčiam sportininkui ar sporto pasaulio atstovui laišką apie tai, ką tau reiškia Olimpinės žaidynės“. Iš viso nacionaliniame etape dalyvavo 93 šalies mokyklos, atsiuntusios beveik 100 moksleivių rašinių.

Iškilmingoje ceremonijoje mokinius pasveikinęs susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas pasidžiaugė, kad epistolinių rašinių konkursas tapo gražia tradicija ir kasmet sulaukia vis didesnio mokinių susidomėjimo.

„Šis konkursas, padėjęs suburti visos Lietuvos mokinius, parodė, kad augančiajai kartai nesvetima veržli mintis, noras siekti pažinimo ir įvertinimo – rašiniai nustebino ne tik nuoširdumu, bet ir pasakojimo sklandumu, kalbos lengvumu“, – pabrėžė R. Vaštakas.

„Epistolinio rašinio konkursas vaikus ne tik skatina domėtis įvairiomis temomis, bet ir neužmiršti laiškų rašymo tradicijos. Viliuosi, kad ir ateityje vaikai neužmirš rašyti laiškus ne tik sportininkams, bet ir savo artimiesiems, draugams. Juk taip malonu pašto dėžutėje rasti tikrą laišką“, – apdovanojimų metu sakė Lietuvos pašto Pardavimų tarnybos direktorius Arūnas Venckavičius.

Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ir T. Marcinkevičiaus laiško adresatas – vienas geriausių Lietuvos raitelių Benas Gutkauskas, kuriam konkurso laureatas asmeniškai įteikė savo rašytą laišką.

Daugiausiai laiškų vaikai parašė Lietuvos sportininkams Virgilijui Aleknai, Linui Kleizai, Mindaugui Mizgaičiui, Mantui Kalniečiui, Jonui Valančiūnui, Arvydui Saboniui, Simonai Krupeckaitei, Laurai Asadauskaitei.

Dvylikamečio T. Marcinkevičiaus rašinys (mokytoja – Vilma Pavalkienė) išverstas į prancūzų kalbą ir išsiųstas Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautiniam biurui, kur bus vertinamas tarptautinės komisijos. Antrajam šio konkurso etapui rašinius pateikia mokiniai iš viso pasaulio.

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Kitąmet viso pasaulio mokiniai bus pakviesti rašyti laiškus apie vandens vertę ir vertingumą.

Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

 

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »