Planuojama Olandų gatvėje įkurti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelį, investicijos gali siekti iki 200 mln. Lt

Publikuota: 2014 m. sausio 17 d. penktadienis

Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo rengti apie 4,75 ha teritorijos prie pastatų Olandų g. 21A detalųjį planą. Šioje teritorijoe įskūrusį Karo muziejų pakeis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studijų miestelis. Planuojama, kad investicijos į kuriamą naują akademinę erdvę gali siekti iki 200 mln. Lt.

Šiame komplekse, kurio plotas siekia apie 19 tūkst. kv. m., ketinama įrengti 4 sales - koncertų, kamerinę, teatro bei kino. Taip pat pastatyti auditorijų ir kitų specializuotų, studijoms skirtų patalpų kompleksą, meno ir mokslinių tyrimų kompleksą su biblioteka, fonoteka, videoteka, muziejumi, patalpomis tyrimams, studentų viešbutį ir administracinį kompleksą. 

Planuojama, kad architektūros konkursas šios teritorijos įrengimui bus skelbiamas jau šį pavasarį. 

Rengiantis konkursui Lietuvos architektūros sąjunga kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atstovai surengė ir architektūrines kūrybines dirbtuves. Tris dienas penkios architektų komandos kūrė bei analizavo įvairias idėjas, kaip dabartinę Karo muziejaus teritoriją būtų galima paversti unikaliu studijų, meno ir mokslo centru. 

Pasak Kūrybinių dirbtuvių organizatorių, dalyviai ieškojo įvairių alternatyvų, kaip sukurti reprezentatyvų, bet su vertinga istorine, gamtine aplinka derantį komplekso įvaizdį, kaip teritorijoje racionaliai išdėstyti Akademijos pageidaujamą programą, kaip sukurti ryšius su miesto centru, Kalnų parku bei netoliese esančiomis M. K. Čiurlionio menų bei B. Dvariono dešimtmete muzikos mokyklomis. 

Kūrybinių dirbtuvių projektų ekspoziciją iki sausio 24 d. galima apžiūrėti Lietuvos architektų sąjungoje.

Šio akademinio miestelio statybas planuojama finansuoti iš ES struktūrinių fondų paramos, Vyriausybės lėšų ir kitų finansinių šaltinių. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VU ir LMTA vykdys jungtinę magistrantūros studijų programą

Vilniaus universitetas kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija nuo rudens pradės įgyvendinti jungtinę muzikos terapijos magistrantūros studijų programą. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »