Pokyčiai VU rektoriaus komandoje – studijų prorektoriaus pareigas eis doc. dr. Valdas Jaskūnas

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 31 d. trečiadienis

Naujus mokslo metus Vilniaus universitete (VU) pasitinka atsinaujinusi rektoriaus komanda: nuo rugsėjo 1 d. studijų prorektoriaus pareigas vietoj filosofijos docentės dr. Nijolės Radavičienės eis indologijos docentas dr. Valdas Jaskūnas, iki šiol vadovavęs VU Orientalistikos centrui.

Šiuos pasikeitimus lėmė doc. dr. N. Radavičienės apsisprendimas grįžti tęsti mokslinį ir pedagoginį darbą VU Filosofijos fakultete. Doc. dr. N. Radavičienė teigia norinti savo brandžiausius metus skirti mažiau įtemptam dėstytojos darbui, tačiau ir toliau ketina prisidėti prie studijų proceso strateginių pertvarkų. „Esu dėkingas docentei už palaikymą rinkimų laikotarpiu, ištvermę nelengvais strateginių reformų inicijavimo metais ir linkiu kūrybinio bei pedagoginio džiaugsmo toliau ugdant mūsų akademinį jaunimą. Jos patirtis ir geranoriškas bendradarbiavimas bus labai vertingi naujajam studijų prorektoriui perimant ir tęsiant pradėtus darbus“, – pristatydamas pasikeitimus sakė rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Naujasis studijų prorektorius savo pagrindiniu darbo tikslu laiko pradėtos rektoriaus programos įgyvendinamų darbų tąsą. „Man patikėtas pareigas vertinu kaip prasmingą asmeninį ir profesinį iššūkį. Šiuo metu universitete svarbiausia susitelkti į studijų kokybės augimą ir tvarią tarptautinių studijų plėtrą, kuri leistų konkuruoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Universiteto centrinės administracijos ir konkrečiai Studijų departamento pertvarkos išvakarėse didžiausias iššūkis susijęs su veiklomis, orientuotomis į pridėtinės vertės kūrimą. Tai būtų paradigminis lūžis universitete, kuris ir vadybos požiūriu skatintų peržiūrėti Studijų departamento funkcijas, jų tikslingumą, siekti glaudesnio dialogo su padaliniais“, – apie savo tikslus kalba doc. dr. V. Jaskūnas.

Naujasis studijų prorektorius VU dirba jau 19 metų, per juos sukaupė nemažai administracinio ir ekspertinio darbo studijų srityje patirties. Doc. dr. V. Jaskūnas prisidėjo prie Orientalistikos centro Azijos studijų kūrimo ir daugelį metų vadovavo Azijos studijų programos komitetui, porą metų priklausė VU Studijų komitetui, 10 metų dalyvauja išorinėse ekspertizėse, yra studijų programų Lietuvoje ir užsienyje ekspertinių komisijų narys, Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) ekspertas, Studijų vertinimo komisijos prie SKVC narys, dalyvavo rengiant naujojo Mokslo ir studijų įstatymo poįstatyminius aktus.

Studijų prorektorius pagal VU statutą atskaitingas ir atsakingas rektoriui, dalyvauja Senato posėdžiuose patariamojo balso teise. Jis vadovauja rektoriaus jam pavestai, šiuo atveju – studijų sričiai, perima su šia sritimi susijusią dalį įgaliojimų. Prorektoriaus įgaliojimų trukmė susieta su rektoriaus kadencijos ir įgaliojimų trukme.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »