Politikos mokslai – paklausiausios socialinės krypties studijos Lietuvoje

Publikuota: 2016 m. liepos 27 d. trečiadienis

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) siūloma politikos mokslų bakalauro programa yra paklausiausias abiturientų pasirinkimas tarp socialinės krypties studijų programų Lietuvoje. Tai parodė stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Šiais metais politikos mokslai aplenkė populiarias teisės ir ekonomikos studijas VU.

TSPMI į valstybės finansuojamas vietas studijuoti bus priimti 155 geriausi šalies abiturientai. Beveik ketvirtadalis pakviestųjų – šimtukininkai. Pagal šį rodiklį TSPMI programa pirmauja tarp socialinių mokslų Lietuvoje, o VU ją lenkia tik medicina ir programų sistemos.

Pasak VU TSPMI direktoriaus pavaduotojos studijoms doc. Margaritos Šešelgytės, šių metų stojimo rezultatai rodo, kad, nepaisant demografinių tendencijų ir besikeičiančių populiariausių specialybių madų, poreikis aukštos kokybės politikos mokslų studijoms, kurias siūlo TSPMI, išlieka didelis. „Besikeičiantis globalus pasaulis, jo iššūkiai Lietuvos ir kitų valstybių demokratijai, saugumui ir nacionalinei tapatybei kuria išskirtinį profesionalių jaunos kartos lyderių, gebančių suprasti, analizuoti ir nuspėti vykstančius procesus, jaučiančių atsakomybę už Lietuvos ir pasaulio ateitį, poreikį“, – teigė doc. M. Šešelgytė.

Šiais metais TSPMI iš esmės atnaujino politikos mokslų programą, kad ji kuo geriau atitiktų individualius studijuojančiųjų interesus. Nuo rugsėjo politikos mokslų bakalauro studijos taps specializuotos. Pirmuosius dvejus metus visi studijuos bazinius politikos mokslų dalykus. Nuo trečiųjų metų studentai galės gilintis į tai, kas jiems iš tiesų įdomu, dirbti su panašių interesų turinčiais kolegomis, gauti daugiau individualaus dėstytojų dėmesio. Trečiame kurse bus siūloma rinktis vieną iš trijų specializacijų. Globalios politikos specializacija skirta tiems, kas domisi, kaip kuriama ir įgyvendinama užsienio politika, kaip sprendžiamos tarptautinės problemos. Politikos ir visuomenės specializacija padės suprasti, kaip veikia modernios valstybės, kaip sąveikauja skirtingi veikėjai, kokį vaidmenį politikoje vaidina medijos ir komunikacija. Politikos ir ekonomikos specializacija turėtų būti patraukli besidomintiems ekonominėmis ir socialinėmis reformomis, norintiems suprasti, kaip valdomi valstybės finansai ir kaip tai galima daryti geriau.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »