Popieriniai dienynai – nykstanti rūšis

Publikuota: 2015 m. vasario 10 d. antradienis

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, beveik 86 % Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų nebenaudoja popierinių dienynų. Todėl galima drąsiai teigti, kad informacinės technologijos yra neatsiejama moderniosios mokyklos dalis. 

Lietuvoje veikia 1200 bendrojo ugdymo mokyklų, iš kurių tik apie 14 % (172) nenaudoja jokio elektroninio dienyno. 90 % elektroninio dienynų nenaudojančių mokyklų yra itin mažos: jose mokosi iki 150 mokinių. Lietuvos mažosios bendrojo ugdymo įstaigos jungiasi ir mažėja mokyklų, todėl, tikėtina, kad daugės ugdymo įstaigų, naudojančių elektroninį dienyną.

Lietuvoje veikia keturi elektroniniai dienynai, iš kurių patys didžiausi yra „Tavo mokykla“ ir „Mano dienynas“. Jie naudojami 91 % mokyklų, kuriose įdiegtas elektroninis dienynas. Šie dienynai patogūs ir pažangūs dėl kelių priežasčių: taupo laiką, užtikrina saugų bendravimą tarp mokytojų ir mokinių tėvų. „Patys tėvai skatina mokytojus nepamiršti pildyti dienyną ir džiaugiasi, kad gali matyti pamokų temas, namų darbus. Tėvai gali ne tik efektyviau sekti savo vaikų pažymius, lankomumą, bet ir džiaugtis jų pasiekimais“, – teigė Utenos Krašuonos progimnazijos mokytoja Jolanta Baronienė.

„Elektroninis dienynas būtinas, nes informacinės technologijos – tai XXI amžiaus šaukliai. Galimybė prisijungti prie dienyno visame pasaulyje ypač svarbi dabar, kai žmonės itin paprastai ir dažnai keliauja, todėl daugėja prisijungimų tėvų, esančių užsienyje“, – sakė UAB „Nacionalinis švietimo centras“ vadovas Marius Pugačiauskas. Vis daugiau elektroninių dienynų vykdo tarptautinę plėtrą, t. y. dienynai yra pritaikomi kelių šalių švietimo sistemoms. „Mano dienynas“ šiuo metu vykdo tarptautinę plėtrą Vokietijos, Albanijos ir Gruzijos mokyklose. UAB „Nacionalinis švietimo centras“ rinkodaros ir plėtros vadovės Ernestos Doroškevičienės teigimu, tokios elektroninės sistemos plėtra nėra lengva, nes reikia ištirti informacinių technologijų pažangą rinkoje ir ypač švietimo sektoriuje bei apskritai didelių, kol kas pačios įmonės, investicijų. „Vis dėlto elektroninių dienynų plėtra naudinga tiek mokykloms, tiek visam Lietuvos eksportui“, – džiaugėsi ji.

Anot įmonės vadovo, informacinės technologijos ir socialiniai tinklai sujungia milijonus žmonių iš skirtingų pasaulio vietų ir greitai taip nutiks su elektroniniais dienynais. „Ne tik mokyklos galės dalytis patirtimi, bet ir tėvai galės bendrauti su kitais tėvais iš užsienio, sužinoti, pavyzdžiui, apie juos dominančią mokyklą, o mokiniai galės plėsti akiratį, pažindami kitas šalis“, – savo vizija dalijosi M. Pugačiauskas.

Ilgainiui įprantame visą mus dominančią informaciją rasti interneto privačiose ir viešose paieškos sistemose, o elektroniniuose dienynuose ieškoti ir su mokykla susijusių dokumentų ar duomenų. Atsižvelgiant į naujausias socialines ir informacinių technologijų tendencijas bei ekologijos svarbą, akivaizdu, kad popieriniai dienynai ir pažymių knygelės neatitinka šiuolaikinio žmogaus poreikių ir vieną dieną papildys muziejų ekspozicijų gretas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »