Popieriniai dienynai – nykstanti rūšis

Publikuota: 2015 m. vasario 10 d. antradienis

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, beveik 86 % Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų nebenaudoja popierinių dienynų. Todėl galima drąsiai teigti, kad informacinės technologijos yra neatsiejama moderniosios mokyklos dalis. 

Lietuvoje veikia 1200 bendrojo ugdymo mokyklų, iš kurių tik apie 14 % (172) nenaudoja jokio elektroninio dienyno. 90 % elektroninio dienynų nenaudojančių mokyklų yra itin mažos: jose mokosi iki 150 mokinių. Lietuvos mažosios bendrojo ugdymo įstaigos jungiasi ir mažėja mokyklų, todėl, tikėtina, kad daugės ugdymo įstaigų, naudojančių elektroninį dienyną.

Lietuvoje veikia keturi elektroniniai dienynai, iš kurių patys didžiausi yra „Tavo mokykla“ ir „Mano dienynas“. Jie naudojami 91 % mokyklų, kuriose įdiegtas elektroninis dienynas. Šie dienynai patogūs ir pažangūs dėl kelių priežasčių: taupo laiką, užtikrina saugų bendravimą tarp mokytojų ir mokinių tėvų. „Patys tėvai skatina mokytojus nepamiršti pildyti dienyną ir džiaugiasi, kad gali matyti pamokų temas, namų darbus. Tėvai gali ne tik efektyviau sekti savo vaikų pažymius, lankomumą, bet ir džiaugtis jų pasiekimais“, – teigė Utenos Krašuonos progimnazijos mokytoja Jolanta Baronienė.

„Elektroninis dienynas būtinas, nes informacinės technologijos – tai XXI amžiaus šaukliai. Galimybė prisijungti prie dienyno visame pasaulyje ypač svarbi dabar, kai žmonės itin paprastai ir dažnai keliauja, todėl daugėja prisijungimų tėvų, esančių užsienyje“, – sakė UAB „Nacionalinis švietimo centras“ vadovas Marius Pugačiauskas. Vis daugiau elektroninių dienynų vykdo tarptautinę plėtrą, t. y. dienynai yra pritaikomi kelių šalių švietimo sistemoms. „Mano dienynas“ šiuo metu vykdo tarptautinę plėtrą Vokietijos, Albanijos ir Gruzijos mokyklose. UAB „Nacionalinis švietimo centras“ rinkodaros ir plėtros vadovės Ernestos Doroškevičienės teigimu, tokios elektroninės sistemos plėtra nėra lengva, nes reikia ištirti informacinių technologijų pažangą rinkoje ir ypač švietimo sektoriuje bei apskritai didelių, kol kas pačios įmonės, investicijų. „Vis dėlto elektroninių dienynų plėtra naudinga tiek mokykloms, tiek visam Lietuvos eksportui“, – džiaugėsi ji.

Anot įmonės vadovo, informacinės technologijos ir socialiniai tinklai sujungia milijonus žmonių iš skirtingų pasaulio vietų ir greitai taip nutiks su elektroniniais dienynais. „Ne tik mokyklos galės dalytis patirtimi, bet ir tėvai galės bendrauti su kitais tėvais iš užsienio, sužinoti, pavyzdžiui, apie juos dominančią mokyklą, o mokiniai galės plėsti akiratį, pažindami kitas šalis“, – savo vizija dalijosi M. Pugačiauskas.

Ilgainiui įprantame visą mus dominančią informaciją rasti interneto privačiose ir viešose paieškos sistemose, o elektroniniuose dienynuose ieškoti ir su mokykla susijusių dokumentų ar duomenų. Atsižvelgiant į naujausias socialines ir informacinių technologijų tendencijas bei ekologijos svarbą, akivaizdu, kad popieriniai dienynai ir pažymių knygelės neatitinka šiuolaikinio žmogaus poreikių ir vieną dieną papildys muziejų ekspozicijų gretas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »