Vasario 1 d. prasidėjo išankstinis abiturientų priėmimas į bakalauro studijas. Vienas pirmųjų išankstinius priėmimus Lietuvoje vykdo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.
Vasario 1 d. prasidėjo išankstinis abiturientų priėmimas į bakalauro studijas. Vienas pirmųjų išankstinius priėmimus Lietuvoje vykdo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Išankstinio priėmimo metu kasmet įstoja apie 70 proc. šio universiteto bakalauro studentų. Atrinkti kandidatai kvietimo studijuoti sulaukia gegužės mėnesį – dar prieš valstybinių egzaminų sesiją.
Išankstinis priėmimas organizuojamas jau ketvirtus metus, tokia praktika taikoma užsienio šalių universitetuose. Jo metu būsimieji studentai vertinami ne tik pagal pažymius, bet ir visuomeninę veiklą, motyvaciją, asmeninius pasiekimus. Per išankstinį priėmimą moksleiviai privalo pateikti motyvacinį laišką, taip pat kiekvienas abiturientas dalyvauja motyvaciniame pokalbyje, kurio komisiją sudaro ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bendruomenė bei didžiųjų Lietuvos įmonių atstovai.
„Motyvacinių laiškų ir atrankos pokalbių tikslas – pamatyti žmogaus gebėjimus ne tik akademinėje perspektyvoje. Verslo lyderio sąvoka jau yra peržengusi akademinio pasaulio ribas, todėl universiteto pamatinis tikslas yra ugdyti ne tik protingus, bet ir kūrybingus žmones. Svarbu, kad jauni žmonės prisidėtų prie savo bendruomenės veiklų, socialinių projektų, todėl, priimdami į universitetą, į tai atsižvelgiame. Vertiname ir moksleivių kūrybiškumą bei verslumą“, – teigia ISM rektorius Alfredas Chmieliauskas.
Įvertinus pastarųjų trejų metų praktiką, įdomu pastebėti, kad dar mokyklose besimokantys šių dienų moksleiviai jau yra sukaupę didelę ne tik akademinės veiklos patirtį. Dažnas moksleivis motyvaciniuose laiškuose aprašo praktikas tarptautinėse kompanijose, savanorystės programas užsienio šalyse, pristato savo pirmuosius verslus bei patirtis, pavyzdžiui, mokantis užsienio kalbų tolimose šalyse. Beveik kiekvienas lyderio savybes turintis jaunuolis pristato aktyvią veiklą savo bendruomenėje.
Į ISM universitetą stojantys abiturientai vis dažniau vietoje motyvacinio laiško rašytine forma pasirenka kūrybingesnį sprendimą – prisistato sukurdami specialų vaizdo siužetą. Kaip vieną pirmųjų ir įsimintiniausių tokių prisistatymų, universiteto bendruomenė išskiria Kauno Antano Smetonos gimnazijos abituriento Luko Teišerskio prisistatymą. Tuometinis abiturientas norą gyventi drąsaus žmogaus gyvenimą parodė šokdamas parašiutu, nors visą gyvenimą bijojo aukščio.
ISM Vadybos universitetas gegužės mėnesį skelbia išankstinio priėmimo metu atrinktų kandidatų sąrašus, tuomet atrinkti kandidatai turi pagrįsti savo akademinius pasiekimus – pateikti valstybinių egzaminų vertinimus.
Apklausų duomenimis, užsienyje įprasta praktika tapusį išankstinį priėmimą palankiai vertina didžioji dauguma Lietuvos moksleivių.