Prasidėjo išankstinis abiturientų priėmimas į aukštąsias mokyklas

Publikuota: 2016 m. vasario 2 d. antradienis

Vasario 1 d. prasidėjo išankstinis abiturientų priėmimas į bakalauro studijas. Vienas pirmųjų išankstinius priėmimus Lietuvoje vykdo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Išankstinio priėmimo metu kasmet įstoja apie 70 proc. šio universiteto bakalauro studentų. Atrinkti kandidatai kvietimo studijuoti sulaukia gegužės mėnesį – dar prieš valstybinių egzaminų sesiją.

Išankstinis priėmimas organizuojamas jau ketvirtus metus, tokia praktika taikoma užsienio šalių universitetuose. Jo metu būsimieji studentai vertinami ne tik pagal pažymius, bet ir visuomeninę veiklą, motyvaciją, asmeninius pasiekimus. Per išankstinį priėmimą moksleiviai privalo pateikti motyvacinį laišką, taip pat kiekvienas abiturientas dalyvauja motyvaciniame pokalbyje, kurio komisiją sudaro ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bendruomenė bei didžiųjų Lietuvos įmonių atstovai.

„Motyvacinių laiškų ir atrankos pokalbių tikslas – pamatyti žmogaus gebėjimus ne tik akademinėje perspektyvoje. Verslo lyderio sąvoka jau yra peržengusi akademinio pasaulio ribas, todėl universiteto pamatinis tikslas yra ugdyti ne tik protingus, bet ir kūrybingus žmones. Svarbu, kad jauni žmonės prisidėtų prie savo bendruomenės veiklų, socialinių projektų, todėl, priimdami į universitetą, į tai atsižvelgiame. Vertiname ir moksleivių kūrybiškumą bei verslumą“, – teigia ISM rektorius Alfredas Chmieliauskas.

Įvertinus pastarųjų trejų metų praktiką, įdomu pastebėti, kad dar mokyklose besimokantys šių dienų moksleiviai jau yra sukaupę didelę ne tik akademinės veiklos patirtį. Dažnas moksleivis motyvaciniuose laiškuose aprašo praktikas tarptautinėse kompanijose, savanorystės programas užsienio šalyse, pristato savo pirmuosius verslus bei patirtis, pavyzdžiui, mokantis užsienio kalbų tolimose šalyse. Beveik kiekvienas lyderio savybes turintis jaunuolis pristato aktyvią veiklą savo bendruomenėje.

Į ISM universitetą stojantys abiturientai vis dažniau vietoje motyvacinio laiško rašytine forma pasirenka kūrybingesnį sprendimą – prisistato sukurdami specialų vaizdo siužetą. Kaip vieną pirmųjų ir įsimintiniausių tokių prisistatymų, universiteto bendruomenė išskiria Kauno Antano Smetonos gimnazijos abituriento Luko Teišerskio prisistatymą. Tuometinis abiturientas norą gyventi drąsaus žmogaus gyvenimą parodė šokdamas parašiutu, nors visą gyvenimą bijojo aukščio.

 

ISM Vadybos universitetas gegužės mėnesį skelbia išankstinio priėmimo metu atrinktų kandidatų sąrašus, tuomet atrinkti kandidatai turi pagrįsti savo akademinius pasiekimus – pateikti valstybinių egzaminų vertinimus.

Apklausų duomenimis, užsienyje įprasta praktika tapusį išankstinį priėmimą palankiai vertina didžioji dauguma Lietuvos moksleivių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »