Prestižinio konkurso „iGEM“ dalyviai į Lietuvą parveža aukso apdovanojimą

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 30 d. trečiadienis

Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda, pirmoji iš Baltijos šalių dalyvavusi prestižiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ (angl. International Genetically Engineered Machine competition), pelnė aukso medalius ir buvo įvertinti kaip vieni geriausių savo srityje. Komanda buvo nominuota už projektą „ColiClock“, kuris sprendžia bakterijų senėjimo procesus.

Jau 10 kartą Bostone (JAV) vykstančiame konkurse „iGEM“ šiemet rungėsi net 282 komandos iš didžiausių pasaulio universitetų. Konkurso dalyviams buvo taikomi itin aukšti reikalavimai, nes didžioji dalis atliktų projektų yra pritaikomi praktikoje, sprendžiant aktualias problemas aplinkosaugos, medicinos, gamybos ir kitose srityse.

Lietuvių komanda šiame konkurse pristatė „ColiClock“ projektą, kuris sprendžia bakterijų senėjimo procesus ir praktikoje gali būti pritaikomas naudojant genetiškai modifikuotas bakterijas: pasėlių ar augalų trešimui, įvairių paviršių apsaugai ar ligoms gydyti. Vasarą vykusių tyrimų metu komanda kūrė susinaikinimo mechanizmą turinčią bakterija, kurios dėka buvo aiškinamasi šių procesų eiga. Tarp pagrindinių komandos tikslų buvo ne tik šios srities tyrimai, tačiau ir globaliai svarbios temos aptarimas su Lietuvos pramonės, politikos ir visuomenės atstovais.

„Esame labai laimingi gavę įvertinimą tokio lygio konkurse. Mūsų pasiruošimas ir įdėtos pastangos atnešė mums sėkmę, todėl labai norime padėkoti mus globojusiam VU Biotechnologijų instituto mokslininkui prof. Virginijui Šikšniui, komandos idėjos autoriui Dainiui Tautvaišui, rėmėjams ir visiems, kurie mus palaikė. Nuoširdus ačiū Jums visiems“, – konkurso rezultatais džiaugėsi komandos narė Ingrida Olendraitė.

Jaunieji VU studentų komandos mokslininkai ypatingai džiaugiasi ir tuo, kad konkurse buvo nominuoti greta labai stiprių komandų iš Harvardo, Heilderbergo universitetų, Masačiusetso technologijų instituto. Gautas apdovanojimas ir įvertinimas šiame konkurse taps puikia paskata toliau vystyti reikšmingus tyrimus gyvybės mokslų srityje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »