Prezidentas V. Adamkus ir H. Juškevičius su švietimo ministre aptarė VDU ir LEU jungimąsi

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 12 d. pirmadienis

Vytauto Didžiojo (VDU) ir Lietuvos edukologijos (LEU) universitetų tarybų pirmininkai – Prezidentas Valdas Adamkus ir UNESCO generalinio direktoriaus patarėjas Henrikas Algirdas Juškevičius – praėjusios savaitės pabaigoje Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarė šiuo metu vykstančius VDU ir LEU jungimosi procesus ir jų poveikį šalies bei tarptautiniu mastu. Nuo šių mokslo metų jau vykdomos bendros šių universitetų studijų programos Kaune ir Vilniuje.

Apsilankymo metu Prezidentas V. Adamkus ir H. A. Juškevičius Švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei pristatė VDU ir LEU sudarytas darbo grupes, intensyviai koordinuojančias jungimosi veiksmus. Ministrė patikino, kad pritaria universitetų jungimuisi ir visiškai pasitiki jų iniciatyvomis atsižvelgiant į mažėjantį studentų skaičių ir siekiant efektyvesnės žmogiškųjų ir materialiųjų išteklių sinergijos, skatinant mokslo ir tyrimų plėtrą, studijų integraciją.

„Siekiant proveržio ir permainų šalies politiniame, ekonominiame ir kultūriniame gyvenime reikalingos reformos švietimo sistemoje – privalome siekti darnios aukštojo mokslo sistemos raidos, ypač humanitarinių ir socialinių mokslų srityse. Esame įsitikinę, kad VDU ir LEU jungimasis padėtų sustiprinti mokslo ir studijų potencialą šiose srityse“, – tvirtino VDU tarybos pirmininkas ir garbės daktaras, Prezidentas Valdas Adamkus.

Universitetų jungimusi tikimasi pasiekti Lietuvai ir visai Europai reikšmingų rezultatų – konsoliduoti mokslą ir tyrimus, efektyviau išnaudoti inovacijas, sutelkti mokslo ir studijų infrastruktūrą. Taip pat planuojama atnaujinti visą mokytojų rengimo ir kvalifikacijos kėlimo sistemą, siekti efektyvesnio bendradarbiavimo tarp mokslo ir verslo, pramonės bei kitų viešųjų sektorių, nacionalinės ir tarptautinės lyderystės humanitarinių, socialinių, gamtos mokslų srityse.

Vis dėlto, diskutuojant apie pokyčius švietimo sistemoje reikėtų ieškoti sprendimų ne tik aukštajame, bet ir pradiniame, viduriniame bei aukštesniajame išsilavinime. LEU ir VDU vadovai, dėstytojai ir mokslininkai yra pasiryžę kelti kartelę kaip galima aukščiau, kad į mokyklas ateitų išsilavinę, kultūringi, sudėtingam pedagogo darbui pasirengę jauni žmonės. Turės keistis ne tik studijų forma, bet ir turinys. Aukšti reikalavimai bus svarbus veiksnys, keliantis ugdytojo prestižą.

VDU ir LEU jungimuisi balandžio mėnesį jau pritarė LR Vyriausybė, o gegužės 25 d. ir LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas. Konsolidaciją taip pat palankiai įvertino abiejų universitetų Tarybos ir Senatai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »