Prezidentas V. Adamkus ir H. Juškevičius su švietimo ministre aptarė VDU ir LEU jungimąsi

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 12 d. pirmadienis

Vytauto Didžiojo (VDU) ir Lietuvos edukologijos (LEU) universitetų tarybų pirmininkai – Prezidentas Valdas Adamkus ir UNESCO generalinio direktoriaus patarėjas Henrikas Algirdas Juškevičius – praėjusios savaitės pabaigoje Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarė šiuo metu vykstančius VDU ir LEU jungimosi procesus ir jų poveikį šalies bei tarptautiniu mastu. Nuo šių mokslo metų jau vykdomos bendros šių universitetų studijų programos Kaune ir Vilniuje.

Apsilankymo metu Prezidentas V. Adamkus ir H. A. Juškevičius Švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei pristatė VDU ir LEU sudarytas darbo grupes, intensyviai koordinuojančias jungimosi veiksmus. Ministrė patikino, kad pritaria universitetų jungimuisi ir visiškai pasitiki jų iniciatyvomis atsižvelgiant į mažėjantį studentų skaičių ir siekiant efektyvesnės žmogiškųjų ir materialiųjų išteklių sinergijos, skatinant mokslo ir tyrimų plėtrą, studijų integraciją.

„Siekiant proveržio ir permainų šalies politiniame, ekonominiame ir kultūriniame gyvenime reikalingos reformos švietimo sistemoje – privalome siekti darnios aukštojo mokslo sistemos raidos, ypač humanitarinių ir socialinių mokslų srityse. Esame įsitikinę, kad VDU ir LEU jungimasis padėtų sustiprinti mokslo ir studijų potencialą šiose srityse“, – tvirtino VDU tarybos pirmininkas ir garbės daktaras, Prezidentas Valdas Adamkus.

Universitetų jungimusi tikimasi pasiekti Lietuvai ir visai Europai reikšmingų rezultatų – konsoliduoti mokslą ir tyrimus, efektyviau išnaudoti inovacijas, sutelkti mokslo ir studijų infrastruktūrą. Taip pat planuojama atnaujinti visą mokytojų rengimo ir kvalifikacijos kėlimo sistemą, siekti efektyvesnio bendradarbiavimo tarp mokslo ir verslo, pramonės bei kitų viešųjų sektorių, nacionalinės ir tarptautinės lyderystės humanitarinių, socialinių, gamtos mokslų srityse.

Vis dėlto, diskutuojant apie pokyčius švietimo sistemoje reikėtų ieškoti sprendimų ne tik aukštajame, bet ir pradiniame, viduriniame bei aukštesniajame išsilavinime. LEU ir VDU vadovai, dėstytojai ir mokslininkai yra pasiryžę kelti kartelę kaip galima aukščiau, kad į mokyklas ateitų išsilavinę, kultūringi, sudėtingam pedagogo darbui pasirengę jauni žmonės. Turės keistis ne tik studijų forma, bet ir turinys. Aukšti reikalavimai bus svarbus veiksnys, keliantis ugdytojo prestižą.

VDU ir LEU jungimuisi balandžio mėnesį jau pritarė LR Vyriausybė, o gegužės 25 d. ir LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas. Konsolidaciją taip pat palankiai įvertino abiejų universitetų Tarybos ir Senatai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »