Prezidentas V. Adamkus ir H. Juškevičius su švietimo ministre aptarė VDU ir LEU jungimąsi

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 12 d. pirmadienis

Vytauto Didžiojo (VDU) ir Lietuvos edukologijos (LEU) universitetų tarybų pirmininkai – Prezidentas Valdas Adamkus ir UNESCO generalinio direktoriaus patarėjas Henrikas Algirdas Juškevičius – praėjusios savaitės pabaigoje Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarė šiuo metu vykstančius VDU ir LEU jungimosi procesus ir jų poveikį šalies bei tarptautiniu mastu. Nuo šių mokslo metų jau vykdomos bendros šių universitetų studijų programos Kaune ir Vilniuje.

Apsilankymo metu Prezidentas V. Adamkus ir H. A. Juškevičius Švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei pristatė VDU ir LEU sudarytas darbo grupes, intensyviai koordinuojančias jungimosi veiksmus. Ministrė patikino, kad pritaria universitetų jungimuisi ir visiškai pasitiki jų iniciatyvomis atsižvelgiant į mažėjantį studentų skaičių ir siekiant efektyvesnės žmogiškųjų ir materialiųjų išteklių sinergijos, skatinant mokslo ir tyrimų plėtrą, studijų integraciją.

„Siekiant proveržio ir permainų šalies politiniame, ekonominiame ir kultūriniame gyvenime reikalingos reformos švietimo sistemoje – privalome siekti darnios aukštojo mokslo sistemos raidos, ypač humanitarinių ir socialinių mokslų srityse. Esame įsitikinę, kad VDU ir LEU jungimasis padėtų sustiprinti mokslo ir studijų potencialą šiose srityse“, – tvirtino VDU tarybos pirmininkas ir garbės daktaras, Prezidentas Valdas Adamkus.

Universitetų jungimusi tikimasi pasiekti Lietuvai ir visai Europai reikšmingų rezultatų – konsoliduoti mokslą ir tyrimus, efektyviau išnaudoti inovacijas, sutelkti mokslo ir studijų infrastruktūrą. Taip pat planuojama atnaujinti visą mokytojų rengimo ir kvalifikacijos kėlimo sistemą, siekti efektyvesnio bendradarbiavimo tarp mokslo ir verslo, pramonės bei kitų viešųjų sektorių, nacionalinės ir tarptautinės lyderystės humanitarinių, socialinių, gamtos mokslų srityse.

Vis dėlto, diskutuojant apie pokyčius švietimo sistemoje reikėtų ieškoti sprendimų ne tik aukštajame, bet ir pradiniame, viduriniame bei aukštesniajame išsilavinime. LEU ir VDU vadovai, dėstytojai ir mokslininkai yra pasiryžę kelti kartelę kaip galima aukščiau, kad į mokyklas ateitų išsilavinę, kultūringi, sudėtingam pedagogo darbui pasirengę jauni žmonės. Turės keistis ne tik studijų forma, bet ir turinys. Aukšti reikalavimai bus svarbus veiksnys, keliantis ugdytojo prestižą.

VDU ir LEU jungimuisi balandžio mėnesį jau pritarė LR Vyriausybė, o gegužės 25 d. ir LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas. Konsolidaciją taip pat palankiai įvertino abiejų universitetų Tarybos ir Senatai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »