Profesorius iš Olandijos vedė kūrybines dirbtuves VGTU architektams

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 18 d. ketvirtadienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakultete rugsėjo pradžioje lankėsi pasaulinio garso architektas iš Olandijos – lietuvių kilmės profesorius Slavis Poczebutas. Trečio kurso architektūros studentams jis vedė kūrybines dirbtuves tvarumo tema, o su dėstytojais dalijosi savo žiniomis ekologiškos urbanizacijos, išteklių naudojimo efektyvumo, urbanistinio atsikūrimo ir regeneracijos srityse.

Profesorius VGTU studentus supažindino su tvarios aplinkos kūrimo principais ir priemonėmis. Architektūros kūrybinėse dirbtuvėse jaunieji architektai skatinti domėtis aplinkos tvarumu – jie tyrinėjo įvairius ekologiškumo aspektus, o tvarumo temą plėtojo kūrybiniais darbais.

Kiekvienas studentas jam priimtiniausiu būdu nagrinėjo vieną ekologiškumo aspektą – energiją, ekosistemas, atliekas, vandenį, technologijas, skurdą ar kt. S. Poczebutas provokavo studentus žvelgti į nagrinėjamą problemą išeinant iš siauro profesinio mąstymo ribų, išradingai ir kūrybiškai sukurti intervenciją į realią miesto aplinką, stebėti miesto aplinką ir kalbinti žmones.

Laisvas, sustyguota metodika ir formatais nevaržomas kūrybinis procesas tapo iššūkiu studentams, tačiau jis suteikė naujų patirčių ir įgūdžių savarankiškoms kūrybinėms paieškoms. Jaunųjų architektų darbai iš kūrybinių dirbtuvių bus demonstruojami parodoje VGTU Architektūros rūmuose, 1.19 auditorijoje rugsėjo 17 d. (trečiadienį) 14–18 val. ir rugsėjo 18 d. (ketvirtadienį) 10–14 val.

Architektūros tvarumo sritis ir jos tyrimai – šiuo metu vieni aktualiausių pasaulyje. Teorinės S. Poczebuto paskaitos apie ekologiškos aplinkos kūrimą klausė ne tik studentai, bet ir VGTU dėstytojai, kurie norėtų tvarios architektūros aspektus įtraukti į savo dėstomus modulius, ir architektai praktikai.

Profesorius S. Poczebutas šiuo metu dirba projektų vadovu architektūros įmonėje Office for Metropolitan Architecture (OMA), laimėjusioje pasaulinio pripažinimo apdovanojimus. Jis vadovauja kelių dešimčių specialistų komandai, laimėjusiai tarptautinį konkursą ir projektuojančiai „Axel Springer“ būstinę Berlyne, prieš tai dirbo „Hamad“ tarptautinio aerouosto Katare projekto vadovu, taip pat projektavo ekologiškus miestus, daugiafunkcinius dangoraižius Monake ir Dubajuje ir dar daug kitų įvairaus pobūdžio objektų.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »