Profesorius iš Olandijos vedė kūrybines dirbtuves VGTU architektams

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 18 d. ketvirtadienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakultete rugsėjo pradžioje lankėsi pasaulinio garso architektas iš Olandijos – lietuvių kilmės profesorius Slavis Poczebutas. Trečio kurso architektūros studentams jis vedė kūrybines dirbtuves tvarumo tema, o su dėstytojais dalijosi savo žiniomis ekologiškos urbanizacijos, išteklių naudojimo efektyvumo, urbanistinio atsikūrimo ir regeneracijos srityse.

Profesorius VGTU studentus supažindino su tvarios aplinkos kūrimo principais ir priemonėmis. Architektūros kūrybinėse dirbtuvėse jaunieji architektai skatinti domėtis aplinkos tvarumu – jie tyrinėjo įvairius ekologiškumo aspektus, o tvarumo temą plėtojo kūrybiniais darbais.

Kiekvienas studentas jam priimtiniausiu būdu nagrinėjo vieną ekologiškumo aspektą – energiją, ekosistemas, atliekas, vandenį, technologijas, skurdą ar kt. S. Poczebutas provokavo studentus žvelgti į nagrinėjamą problemą išeinant iš siauro profesinio mąstymo ribų, išradingai ir kūrybiškai sukurti intervenciją į realią miesto aplinką, stebėti miesto aplinką ir kalbinti žmones.

Laisvas, sustyguota metodika ir formatais nevaržomas kūrybinis procesas tapo iššūkiu studentams, tačiau jis suteikė naujų patirčių ir įgūdžių savarankiškoms kūrybinėms paieškoms. Jaunųjų architektų darbai iš kūrybinių dirbtuvių bus demonstruojami parodoje VGTU Architektūros rūmuose, 1.19 auditorijoje rugsėjo 17 d. (trečiadienį) 14–18 val. ir rugsėjo 18 d. (ketvirtadienį) 10–14 val.

Architektūros tvarumo sritis ir jos tyrimai – šiuo metu vieni aktualiausių pasaulyje. Teorinės S. Poczebuto paskaitos apie ekologiškos aplinkos kūrimą klausė ne tik studentai, bet ir VGTU dėstytojai, kurie norėtų tvarios architektūros aspektus įtraukti į savo dėstomus modulius, ir architektai praktikai.

Profesorius S. Poczebutas šiuo metu dirba projektų vadovu architektūros įmonėje Office for Metropolitan Architecture (OMA), laimėjusioje pasaulinio pripažinimo apdovanojimus. Jis vadovauja kelių dešimčių specialistų komandai, laimėjusiai tarptautinį konkursą ir projektuojančiai „Axel Springer“ būstinę Berlyne, prieš tai dirbo „Hamad“ tarptautinio aerouosto Katare projekto vadovu, taip pat projektavo ekologiškus miestus, daugiafunkcinius dangoraižius Monake ir Dubajuje ir dar daug kitų įvairaus pobūdžio objektų.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »