Profesorius iš Olandijos vedė kūrybines dirbtuves VGTU architektams

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 18 d. ketvirtadienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakultete rugsėjo pradžioje lankėsi pasaulinio garso architektas iš Olandijos – lietuvių kilmės profesorius Slavis Poczebutas. Trečio kurso architektūros studentams jis vedė kūrybines dirbtuves tvarumo tema, o su dėstytojais dalijosi savo žiniomis ekologiškos urbanizacijos, išteklių naudojimo efektyvumo, urbanistinio atsikūrimo ir regeneracijos srityse.

Profesorius VGTU studentus supažindino su tvarios aplinkos kūrimo principais ir priemonėmis. Architektūros kūrybinėse dirbtuvėse jaunieji architektai skatinti domėtis aplinkos tvarumu – jie tyrinėjo įvairius ekologiškumo aspektus, o tvarumo temą plėtojo kūrybiniais darbais.

Kiekvienas studentas jam priimtiniausiu būdu nagrinėjo vieną ekologiškumo aspektą – energiją, ekosistemas, atliekas, vandenį, technologijas, skurdą ar kt. S. Poczebutas provokavo studentus žvelgti į nagrinėjamą problemą išeinant iš siauro profesinio mąstymo ribų, išradingai ir kūrybiškai sukurti intervenciją į realią miesto aplinką, stebėti miesto aplinką ir kalbinti žmones.

Laisvas, sustyguota metodika ir formatais nevaržomas kūrybinis procesas tapo iššūkiu studentams, tačiau jis suteikė naujų patirčių ir įgūdžių savarankiškoms kūrybinėms paieškoms. Jaunųjų architektų darbai iš kūrybinių dirbtuvių bus demonstruojami parodoje VGTU Architektūros rūmuose, 1.19 auditorijoje rugsėjo 17 d. (trečiadienį) 14–18 val. ir rugsėjo 18 d. (ketvirtadienį) 10–14 val.

Architektūros tvarumo sritis ir jos tyrimai – šiuo metu vieni aktualiausių pasaulyje. Teorinės S. Poczebuto paskaitos apie ekologiškos aplinkos kūrimą klausė ne tik studentai, bet ir VGTU dėstytojai, kurie norėtų tvarios architektūros aspektus įtraukti į savo dėstomus modulius, ir architektai praktikai.

Profesorius S. Poczebutas šiuo metu dirba projektų vadovu architektūros įmonėje Office for Metropolitan Architecture (OMA), laimėjusioje pasaulinio pripažinimo apdovanojimus. Jis vadovauja kelių dešimčių specialistų komandai, laimėjusiai tarptautinį konkursą ir projektuojančiai „Axel Springer“ būstinę Berlyne, prieš tai dirbo „Hamad“ tarptautinio aerouosto Katare projekto vadovu, taip pat projektavo ekologiškus miestus, daugiafunkcinius dangoraižius Monake ir Dubajuje ir dar daug kitų įvairaus pobūdžio objektų.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »