Profesorius iš Olandijos vedė kūrybines dirbtuves VGTU architektams

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 18 d. ketvirtadienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakultete rugsėjo pradžioje lankėsi pasaulinio garso architektas iš Olandijos – lietuvių kilmės profesorius Slavis Poczebutas. Trečio kurso architektūros studentams jis vedė kūrybines dirbtuves tvarumo tema, o su dėstytojais dalijosi savo žiniomis ekologiškos urbanizacijos, išteklių naudojimo efektyvumo, urbanistinio atsikūrimo ir regeneracijos srityse.

Profesorius VGTU studentus supažindino su tvarios aplinkos kūrimo principais ir priemonėmis. Architektūros kūrybinėse dirbtuvėse jaunieji architektai skatinti domėtis aplinkos tvarumu – jie tyrinėjo įvairius ekologiškumo aspektus, o tvarumo temą plėtojo kūrybiniais darbais.

Kiekvienas studentas jam priimtiniausiu būdu nagrinėjo vieną ekologiškumo aspektą – energiją, ekosistemas, atliekas, vandenį, technologijas, skurdą ar kt. S. Poczebutas provokavo studentus žvelgti į nagrinėjamą problemą išeinant iš siauro profesinio mąstymo ribų, išradingai ir kūrybiškai sukurti intervenciją į realią miesto aplinką, stebėti miesto aplinką ir kalbinti žmones.

Laisvas, sustyguota metodika ir formatais nevaržomas kūrybinis procesas tapo iššūkiu studentams, tačiau jis suteikė naujų patirčių ir įgūdžių savarankiškoms kūrybinėms paieškoms. Jaunųjų architektų darbai iš kūrybinių dirbtuvių bus demonstruojami parodoje VGTU Architektūros rūmuose, 1.19 auditorijoje rugsėjo 17 d. (trečiadienį) 14–18 val. ir rugsėjo 18 d. (ketvirtadienį) 10–14 val.

Architektūros tvarumo sritis ir jos tyrimai – šiuo metu vieni aktualiausių pasaulyje. Teorinės S. Poczebuto paskaitos apie ekologiškos aplinkos kūrimą klausė ne tik studentai, bet ir VGTU dėstytojai, kurie norėtų tvarios architektūros aspektus įtraukti į savo dėstomus modulius, ir architektai praktikai.

Profesorius S. Poczebutas šiuo metu dirba projektų vadovu architektūros įmonėje Office for Metropolitan Architecture (OMA), laimėjusioje pasaulinio pripažinimo apdovanojimus. Jis vadovauja kelių dešimčių specialistų komandai, laimėjusiai tarptautinį konkursą ir projektuojančiai „Axel Springer“ būstinę Berlyne, prieš tai dirbo „Hamad“ tarptautinio aerouosto Katare projekto vadovu, taip pat projektavo ekologiškus miestus, daugiafunkcinius dangoraižius Monake ir Dubajuje ir dar daug kitų įvairaus pobūdžio objektų.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »