Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Publikuota: 2017 m. balandžio 14 d. penktadienis

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. Todėl ketvirtą kartą iniciatyvos „būsiu__“ šalyje organizuojamos Nacionalinės karjeros savaitės metu šios srities specialistai ypatingai kviečiami atvykti į mokyklas ir supažindinti moksleivius su karjeros galimybėmis.

„Informacinės technologijos jau ne vienus metus iš eilės yra tarp patraukliausių sričių karjerai. Tačiau daugeliui moksleivių ši sritis atrodo sudėtinga, ne visi joje lengvai įžvelgia karjeros galimybių. Siekdami kuo geriau supažindinti būsimuosius specialistus su informacinių technologijų sritimi, taip pat ir kitomis perspektyviomis profesijomis, kviečiame įvairių profesijų atstovus jungtis prie mūsų iniciatyvos ir dalyvauti Nacionalinėje karjeros savaitėje“, – sakė iniciatyvos „būsiu__“ vadovė Rūta Radzevičiūtė.  

Informacijų technologijų sektoriuje Lietuvoje šiuo metu dirba daugiau kaip 31 tūkst. specialistų. Per artimiausius trejus metus papildomai bus sukurta 14 tūkst. naujų darbo vietų šioje srityje, rodo agentūros „Investuok Lietuvoje“ duomenys. Artimiausioje ateityje labiausiai trūks programuotojų, taip pat augs testuotojų, sąsajų kūrėjų, skaitmeninės grafikos dizainerių, konsultantų, tinklų inžinierių, vartotojų sąsajų kūrėjų poreikis.

Remiantis rinkos duomenimis, informacinių technologijų srityje dirbantys specialistai gali tikėtis ir kur kas didesnio už vidutinį šalyje atlyginimo. Pavyzdžiui, pradedančiųjų programuotojų atlyginimas sudaro apie 500–700 eurų, įgijus kelerių metų patirtį jis gali pasiekti apie 1 000 eurų. Tuo metu reikalingų įgūdžių turintys ir darbo patirties spėję sukaupti specialistai gali tikėtis ir 1 800–2 200 eurų siekiančio atlygio.

Nepaisant didelių vyraujančių atlyginimų ir darbdavių siūlomų patrauklių darbo sąlygų, informacinių technologijų specialistų, galinčių užpildyti laisvas vietas, skaičius didėja per lėtai. Prisijungdami prie iniciatyvos „būsiu__“ ir atvykdami į mokyklas papasakoti apie savo patirtį, informacinių technologijų profesionalai savo pavyzdžiu gali įkvėpti daugiau jaunų žmonių rinktis šią perspektyvią sritį.

Nacionalinė karjeros savaitė, kurią globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir remia bankas „Swedbank“, vyks šių metų balandžio 25-28 dienomis.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »