Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Publikuota: 2017 m. balandžio 14 d. penktadienis

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. Todėl ketvirtą kartą iniciatyvos „būsiu__“ šalyje organizuojamos Nacionalinės karjeros savaitės metu šios srities specialistai ypatingai kviečiami atvykti į mokyklas ir supažindinti moksleivius su karjeros galimybėmis.

„Informacinės technologijos jau ne vienus metus iš eilės yra tarp patraukliausių sričių karjerai. Tačiau daugeliui moksleivių ši sritis atrodo sudėtinga, ne visi joje lengvai įžvelgia karjeros galimybių. Siekdami kuo geriau supažindinti būsimuosius specialistus su informacinių technologijų sritimi, taip pat ir kitomis perspektyviomis profesijomis, kviečiame įvairių profesijų atstovus jungtis prie mūsų iniciatyvos ir dalyvauti Nacionalinėje karjeros savaitėje“, – sakė iniciatyvos „būsiu__“ vadovė Rūta Radzevičiūtė.  

Informacijų technologijų sektoriuje Lietuvoje šiuo metu dirba daugiau kaip 31 tūkst. specialistų. Per artimiausius trejus metus papildomai bus sukurta 14 tūkst. naujų darbo vietų šioje srityje, rodo agentūros „Investuok Lietuvoje“ duomenys. Artimiausioje ateityje labiausiai trūks programuotojų, taip pat augs testuotojų, sąsajų kūrėjų, skaitmeninės grafikos dizainerių, konsultantų, tinklų inžinierių, vartotojų sąsajų kūrėjų poreikis.

Remiantis rinkos duomenimis, informacinių technologijų srityje dirbantys specialistai gali tikėtis ir kur kas didesnio už vidutinį šalyje atlyginimo. Pavyzdžiui, pradedančiųjų programuotojų atlyginimas sudaro apie 500–700 eurų, įgijus kelerių metų patirtį jis gali pasiekti apie 1 000 eurų. Tuo metu reikalingų įgūdžių turintys ir darbo patirties spėję sukaupti specialistai gali tikėtis ir 1 800–2 200 eurų siekiančio atlygio.

Nepaisant didelių vyraujančių atlyginimų ir darbdavių siūlomų patrauklių darbo sąlygų, informacinių technologijų specialistų, galinčių užpildyti laisvas vietas, skaičius didėja per lėtai. Prisijungdami prie iniciatyvos „būsiu__“ ir atvykdami į mokyklas papasakoti apie savo patirtį, informacinių technologijų profesionalai savo pavyzdžiu gali įkvėpti daugiau jaunų žmonių rinktis šią perspektyvią sritį.

Nacionalinė karjeros savaitė, kurią globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir remia bankas „Swedbank“, vyks šių metų balandžio 25-28 dienomis.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »