R. Dargis: „Dabar galėsime dar labiau paskatinti užsienyje studijuojančius sugrįžti į Lietuvą“

Publikuota: 2015 m. spalio 19 d. pirmadienis

Spalio 14 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri sukurs dar palankesnes sąlygas bendradarbiauti tarpusavyje, siekiant panaudoti turimą potencialą užsienyje, formuojant ir įgyvendinant Lietuvos pramonės ir verslo konkurencingumui stiprinti būtinas priemones, padėti Lietuvos pramonei ir verslui būti konkurencingais tarptautinėse rinkose, telkti Lietuvos verslą ir visuomenę, kuriant pilietinę visuomenę.

LPK prezidentas Robertas Dargis pasidžiaugė, kad LPK partneriais taps visuomeninė organizacija, turinti labai platų ryšių tinklą užsienyje ir vienijanti tarptautinę patirtį sukaupusius lietuvius ir su Lietuva save siejančius asmenis, savo profesine veikla ir pasiekimais prisidedančius prie valstybės pozicijų stiprinimo pasaulyje. Pasak jo, dar aktyviau išnaudodami įvairių formatų bendradarbiavimo galimybes, prisidėsime prie bendro mūsų tikslo – Lietuvos žinomumo didinimo ir konkurencingumo stiprinimo.

„Džiaugiamės, kad dirbsime kartu su „Global Lithuanian Leaders“ – organizacija, kuri veikia kaip Lietuvai reikalingus profesionalus jungiantis tinklas. Šiandieniniame globaliame pasaulyje geografinė samprata jau nėra svarbi, svarbiausia – ar turi noro ir galimybių dirbti kartu. „Global Lithuanian Leaders“ kuria būtent tokias galimybes, palaiko puikią komunikaciją su užsienio lietuviais ir vykdo programas, jungiančias užsienyje esančius lietuvius su Lietuva. Tikiu, kad dirbdami kartu galėsime dar labiau paskatinti užsienyje studijuojančius sugrįžti į Lietuvą, parodydami, jog Lietuvoje turime labai daug galimybių siekti karjeros. Ypatingą dėmesį skirsime mokslo sektoriui  – kad užsienyje dirbantys jauni lietuviai mokslininkai būtų pakviesti grįžti į Lietuvą ir globojami mokslo institucijų bei įmonių,“ – sakė R. Dargis.

„Global Lithuanian Leaders“  tinklas jungia daugiau nei 700 narių iš 45 šalių, tarp kurių – aukšto lygio verslininkai, mokslininkai ir ekspertai, norintys prisidėti prie tarptautinių mūsų šalies pozicijų stiprinimo ir auginimo. Tikime, kad bendradarbiavimas su Lietuvos pramonininkų konfederacija padės įtraukti daugiau tarptautinių profesionalų, vykdant teigiamų pokyčių iniciatyvas svarbiausiose Lietuvos augimui srityse – gerinant švietimo kokybę, diegiant inovacijas, pritraukiant investicijas,“ – sakė GLL vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.

LPK vienija 47 šakines ir 9 regionines asociacijas, apjungiančias visas pagrindines pramonės šakas ir pagrindinę Lietuvoje gaminamą produkciją. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma Lietuvos gamybos įmonių, bet ir moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos.

GLL veikia kaip bendradarbiavimo ir galimybių plėtojimo tinklas tarptautiniams profesionalams, siejantiems save su Lietuva. Šio tinklo tikslas – bendromis pastangomis kurti stiprią ir konkurencingą Lietuvą, stiprinti jos ekonomikos, verslo, kultūros ir mokslo tarptautines pozicijas.

Šaltinis: lpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »