Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 10 d. ketvirtadienis

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. Ypač didele kliūtimi tai tampa regionų gyventojams, kurie, net ir susidūrę su akivaizdžiais savo teisių pažeidimais, retai ryžtasi jas ginti.

VU Teisės klinika, bendradarbiaudama su Nacionaline M. Mažvydo biblioteka bei socialiai atsakingu verslu, per kelis mėnesius 140-yje Lietuvos bibliotekų atidarė nemokamos teisinės pagalbos prieigos taškus, kurių darbuotojai padeda lankytojams prisijungti prie virtualaus pokalbių kambario su VU Teisės klinika. Nuotolinės konsultacijos metu gyventojai gali matyti ir girdėti klinikos teisininkus, konfidencialiai gauti jiems parengtus teisinius dokumentus bei išsiaiškinti, kur ir kaip juos pateikti.

„Pasitelkus technologijas, VU Teisės klinikos paslaugos tapo prieinamos dar didesnei daliai Lietuvos gyventojų. Smagu, kad vis daugiau įstaigų išreiškia norą prisijungti prie projekto, tad ateityje į atviros prieigos taškų tinklą planuojame įtraukti dar didesnį skaičių šalies bibliotekų, mokyklų ir seniūnijų. Kol kas tam trukdo tik ribotos finansinės galimybės, todėl esame labai dėkingi visiems, prisidedantiems prie idėjos įgyvendinimo“, – sakė VU Teisės klinikos direktorius Laurynas Totoraitis.

„Devyniolika metų gyvuojanti Teisės klinika – unikali ir vienintelė tokio pobūdžio organizacija Lietuvoje. Tačiau besikeičianti aplinka skatina ieškoti inovatyvių sprendimų, todėl žengiame dar vieną žingsnį į priekį. Svarbu mažinti regionų atskirtį, todėl siekiame konsultacijas teikti ne tik sostinėje, bet ir regionuose. Norime didinti visuomenės teisines žinias, kur gyventojams ne mažiau reikalinga teisinė pagalba, edukacija apie jų žmogaus ir vartotojo teises“ – teigė VU Teisės klinikos valdybos narys, advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ vadovaujantysis partneris Rolandas Valiūnas.

Lauryno Totoraičio teigimu, dažniausiai į VU Teisės kliniką kreipiasi socialiai pažeidžiami asmenys, susidūrę su šeimos teisės klausimais ar neteisėtu darbdavio elgesiu, jauno verslo kūrėjai ar viešąjį interesą ginančios nevyriausybinės organizacijos. Pačioje klinikoje veikia gabiausi VU Teisės fakulteto studentai, o atsakymų kokybę užtikrina kuratoriai – profesionalūs teisininkai, advokatai, VU Teisės fakulteto mokslo darbuotojai.

Artimiausią VU Teisės klinikos pagalbos tašką galite rasti šiame žemėlapyje. Gyventojai, besinaudojantys programa „Skype“ namuose, susidūrę su teisiniais iššūkiais gali savarankiškai užsiregistruoti konsultacijai puslapyje www.teisesklinika.lt. Parama iniciatyvai: www.paremk.tk.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »