Robotai, gaminantys pusryčius

Publikuota: 2011 m. birželio 15 d. trečiadienis

Miuncheno Technikos universiteto (Vokietija) specialistai robotų porelę išmokė apsipirkti ir paruošti tradicinius bavariškus pusryčius.

Vokiečių inžinieriai ėmėsi mokyti robotus šeimininkauti virtuvėje: jie specialiai ją pritaikė dviejų robotų – „PR2“ ir „Rosie“ – porelei, praneša „IEEE Spectrum“. 

Ši iš pažiūros nesudėtinga užduotis turėjo padėti išbandyti abiejų robotų orientavimosi, „suvokimo“ ir valdymo mechanizmų derinimo galimybes. Abu robotus valdė ta pati operacinė sistema ir „Xbox Kinect“ pagrindu veikianti vizualinio aptikimo sistema.

Pirmojoje bandymo dalyje vienas iš robotų išėjo apsipirkti į specialiai paruoštą maisto prekių parduotuvę – patalpą, kurioje imituojama tikros parduotuvės įranga ir prekystalis su bakalėjos prekėmis. Nusipirkęs reikiamų maisto produktų  robotas parnešė juos į virtuvę, kurioje šeimininkavo „Rosie“. Maisto produktai buvo sudėti tam tikra tvarka, kad juos būtų galima patogiai laikyti virtuvėje.

Tuo tarpu „Rosie“ puode užkaitė vandenį ir sudėjo į jį dešreles. Po to, kai vanduo užvirė, robotas palaukė nustatytą laiką, kol dešrelės išvirs, išgriebė jas iš puodo ir sudėjo į lėkštę. Antrasis robotas, pasitelkęs elektrinį duonos pjaustymo peilį, vienodomis riekutėmis supjaustė prancūzišką batoną.

Nors atrodo, kad tokius bavariškus pusryčius paruošti yra vienas juokas, robotų kūrėjams tai buvo tikras techninis iššūkis, nes abi mašinos turėjo ne tik gerai orientuotis erdvėje, tiksliai atlikti reikiamus judesius, bet ir mokytis iš savo klaidų padedant 3D vaizdo modeliams.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »