Šalies mokyklų bendruomenės kviečiamos dalyvauti konkurse

Publikuota: 2015 m. lapkričio 17 d. antradienis

Švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei šiuos mokslo metus paskelbus Mokyklos bendruomenės metais, inicijuojamas švietimo įstaigoms skirtas konkursas. Visos Lietuvos mokyklos kviečiamos pasidalinti geriausiomis ir įdomiausiomis šiais mokslo metais vykdytomis mokyklos bendruomenės bendradarbiavimo veiklomis. Konkurso tikslas – paskatinti tvarų mokinių tėvų ir mokyklų bendradarbiavimą.

„Kurti naujas mokyklos bendruomenės bendradarbiavimo formas, įtraukti didesnę bendruomenės dalį į mokyklos gyvenimą, stiprinti ryšius su socialiniais partneriais yra svarbi demokratiškos, modernios mokyklos užduotis. Tikiu, kad konkursas bus naudingas visų Lietuvos mokyklų bendruomenėms, paskatins tėvus aktyviau dalyvauti mokyklos veikloje ir glaudžiau bendradarbiauti su mokytojais. Tyrimai rodo, kad toks tėvų įsitraukimas padeda vaikams geriau mokytis mokykloje, lemia didesnius vaikų pasiekimus tolesniame gyvenime“, – sako ministrė Audronė Pitrėnienė.

Mokyklų bendruomenės konkursui gali pateikti įvairių sričių – kultūrinius, meninius, turistinius, gamtosauginius, sveikatingumo, sportinius, pilietinių iniciatyvų ar kitus, kuriuose kartu dalyvavo mokiniai, mokytojai, tėvai – įgyvendintus projektus.

Geriausius 2015–2016 mokslo metų mokyklos bendruomenės bendradarbiavimo pavyzdžius konkursui pateikti galima užpildant anketą interneto tinklalapyje www.bendruomene.smm.lt. Tai padaryti galima iki 2016 m. balandžio 24 d. Tinklalapyje bus skelbiami visi konkursui pateikti mokyklų bendruomenių projektai, o 2016 m. balandžio 25–30 d. visi norintys galės balsuoti už labiausiai patikusį projektą.

Konkurso nugalėtojai bus skelbiami 2016 m. gegužės mėnesį. Komisija atrinks 10 mokyklų, po vieną iš kiekvienos apskrities, kurios bus pakviestos dalyvauti nugalėtojams skirtame koncerte, o daugiausiai lankytojų balsų internetiniame tinklalapyje surinkęs projektas bus apdovanotas specialiu prizu.

Gegužę atliktos tėvų apklausos duomenimis, apie pusę tėvų (48 proc.) kasdien arba beveik kasdien kalbasi su savo vaiku apie tai, kaip jam sekasi mokykloje. Su mokytojais dauguma tėvų (39 proc.) bendrauja tik kartą per trimestrą ar pusmetį, kartą per mėnesį ir dažniau – tik 16 proc. Penktadalis tėvų apklausos metu teigė, kad norėtų būti aktyvesni mokyklos veikloje.

Konkursą inicijuoja Švietimo ir mokslo ministerija.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »