Seime bus apdovanoti tarptautinių olimpiadų ir konkursų laimėtojai

Publikuota: 2015 m. gruodžio 14 d. pirmadienis

2015 metais 91 Lietuvos mokinys dalyvavo 19 tarptautinių renginių, kuriuose iškovojo 1 aukso medalį, 7 sidabro ir 20 bronzos medalių – iš viso 28 asmeninius medalius, taip pat – 5 pagyrimo raštus, 6 specialiuosius prizus, 1 pirmą ir 1 trečią vietą. Lietuvos atstovams skirta po vieną komandinį aukso ir sidabro medalį.  

Kaip ir kasmet, Lietuvos mokiniai labai gerų rezultatų pasiekė gamtos mokslų olimpiadose. Mūsų atstovų komanda puikiai pasirodė 13-ojoje Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje Austrijoje – iškovoti komandiniai aukso ir sidabro medaliai. Azerbaidžane vykusioje chemijos olimpiadoje Klaipėdos licėjaus abiturientas Dovydas Drakšas pelnė aukso medalį. Iš šios olimpiados dar trys mokiniai grįžo su bronzos medaliais. Sėkminga lietuviams buvo ir Latvijoje vykusi Baltijos šalių chemijos olimpiada – Adomas Danilevičius iš Klaipėdos licėjaus laimėjo pirmą vietą, to paties licėjaus mokiniui Nikitai Pajanokui skirta trečia vieta. Sidabro ir bronzos medalius bei du pagyrimo raštus Lietuvos mokiniai parvežė iš tarptautinės fizikos olimpiados, vykusios Indijoje. Tarptautinėje biologijos olimpiadoje Danijoje pelnyti vienas sidabro ir du bronzos, o geografijos olimpiadoje Rusijoje – du sidabro medaliai. Iš tarptautinės astrofizikos ir astronomijos olimpiados Indonezijoje Lietuvos atstovai parvežė sidabro medalį ir pagyrimo raštą. Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, įvykusioje Argentinoje, laimėti du bronzos medaliai, o Pietų Korėjoje įvykusioje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje – šeši bronzos medaliai.

Laurus Lietuvos atstovai skynė ir matematikos bei informatikos olimpiadose. Tarptautinėje matematikos olimpiadoje Tailande laimėtas bronzos medalis ir pagyrimo raštas, o 9-ojoje Vidurio Europos mokinių matematikos olimpiadoje Slovėnijoje iškovoti vienas sidabro ir trys bronzos medaliai. Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kazachstane mūsų mokiniai pelnė po vieną sidabro ir bronzos medalį, o Lenkijoje vykusioje Baltijos šalių informatikos olimpiadoje laimėtas bronzos medalis.

Lenkijoje vykusioje tarptautinėje lenkų kalbos olimpiadoje mūsų atstovei atiteko trečia vieta. Iš filosofijos olimpiados Estijoje parsivežtas pagyrimo raštas.

Šiemet lietuviai vėl labai sėkmingai pasirodė Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse, įvykusiame Milane (Italija). Palangos senosios gimnazijos absolventai Gabrielė Bumbulytė ir Lukas Petreikis už biologijos srityje pristatytą darbą „Aruodinio straubliuko (Sitophilus granarius L.) elgesio modifikacija, panaudojant natūralius augalinius ekstraktus ir fizikinius veiksnius“ apdovanoti specialiu Europos Komisijos Jungtinių tyrimų centro prizu – vienos savaitės stažuote Jungtinių tyrimų centro institute Isproje (Italijoje). Gretai Patkauskaitei iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos už aplinkos tyrimų srities darbą „Kaštoninių keršasparnių (Cameraria ohridella) atbaidymas / naikinimas kvapiąja pelargonija (Pelargonium odoratissimum)“ atiteko piniginis prizas. Tos pačios gimnazijos absolventai Pijus Žagrakalys ir Simonas Pranys už darbą „Žemo dažnio virpesių įtaka sėklų dygimui ir augalo vegetacijai“ tapo laimėtojais specialiai pasaulinei parodai EXPO 2015 skirtoje maisto kategorijoje.

Keletas mokinių šiemet puikių rezultatų pasiekė ne vienoje tarptautinėje olimpiadoje. Vilniaus sav. Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos abiturientas Domantas Jadenkus dalyvavo trijose olimpiadose: tarptautinėje matematikos olimpiadoje, Baltijos šalių informatikos olimpiadoje, kurioje pelnė bronzą, ir tarptautinėje informatikos olimpiadoje, iš kurios grįžo su sidabro medaliu. Vilniaus licėjaus mokinys Andrius Ovsianas iš tarptautinių olimpiadų grįžo su dviem bronzos medaliais – juos iškovojo tarptautinėse matematikos ir informatikos olimpiadose. Vienas jauniausių tarptautinių olimpiadų prizininkų aštuntokas Ernestas Ramanauskas iš Vilniaus progimnazijos „MAGIS“ Vidurio Europos mokinių matematikos olimpiadoje ir tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje pelnė bronzos medalius.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »