Sėkmingiau įsidarbina technologinių ir socialinių mokslų žinias derinantys specialistai

Publikuota: 2013 m. spalio 4 d. penktadienis

Lietuvos darbo biržos duomenimis, šiais metais laisvų darbo vietų skaičius pasiekė rekordines aukštumas – užfiksuota 30 tūkst. jų. Prognozuojama, kad atsigaunant šalies ekonomikai, darbuotojų poreikis šalies viduje dar labiau išaugs. Augant gamybai ir vartojimui, darbdaviai taps dar reiklesni ir bus pasiryžę investuoti į gerai pasirengusius ne tik teorinių žinių, tačiau ir praktikos turinčius specialistus. Paklausiausi bus tie, kurie turės ir socialinių, ir technologinių mokslų žinių.  

„Mūsų atlikta kokybinė rinkos analizė atskleidė, kad šiuo metu paklausiausi įvairaus lygio vadovai ir vadybininkai, kurie turi ir solidžių informacinių technologijų, ir inžinerinių-techninių žinių, šių darbo vietų skaičius ir toliau augs. Kaip ir dabar, po penkerių metų bus jaučiamas ir profesionalių vadybininkų bei ekonomistų poreikis, ypač greičiausiai besivystančiuose statybų, gamybos, pramonės ir IT sektoriuose. Jau kelerius metus girdime nerimą keliančias gaideles iš verslo partnerių, kurie akcentuoja vadybininkų, turinčių technologinių žinių stygių tarp įmonių administracijos darbuotojų ir vadovų. Darbdaviams reikalingi verslo pulsą jaučiantys, puikai technologiškai parengti specialistai, galintys tarpininkauti tarp gamybos, IT,  pardavimų, rinkodaros, strateginės plėtros departamentų“, – sakė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa.

Reaguodamas į besikeičiančią rinkos ir demografinę situaciją, ISM universitetas praplėtė studijų pasirinkimą. Kartu su prestižiniu JAV Ilinojaus technologijų institutu (angl. Illinois Institute of Technology) ISM parengė naujas Industrinių technologijų vadybos bakalauro ir Informacinių technologijų vadybos magistro programas. Jas studentai galės studijuoti nuo 2014 m. rudens.

Programų konsultantai – užsienio kompanijų vadovai

Naujoms programoms ISM parengė vadybos bei ekonomikos disciplinas, o Ilinojaus technologijų institutas, garsėjantis ilgametėmis mokslo tyrimų tradicijomis ir verslo inovacijų pasiekimais, dėstys technologijų vadybos dalį.

„Žengiame vakarietišku aukštojo mokslo studijų organizavimo keliu. Verslo vadybos kompetencijas, mūsų vertinimu, būtinas kiekvienam sėkmingai verslo sektoriuje dirbančiam darbuotojui, papildėme paklausiomis technologijų mokslų žiniomis. Mums pasisekė, kad technologijų vadybos srityje galime didžiuotis partneryste su vienu garsiausių pasaulyje technikos institutu, kurį baigė tokios gerbiamos Lietuvos asmenybės kaip Prezidentas Valdas Adamkus“, – sakė Industrinių technologijų ir IT vadybos programų vadovas dr. Vilius Kontrimas.

V. Adamkus, prisimindamas studijas Ilinojaus technologijų institute, akcentavo šios aukštosios mokyklos suteiktas žinias, siekiant karjeros JAV aplinkos apsaugos federalinės valdžios institucijose. „Negaliu nesidžiaugti, kad Lietuvos aukštosios mokyklos bendradarbiauja su garsiausiomis užsienio aukštosiomis mokyklomis ir įsilieja į prestižinę pasaulio akademinę bendruomenę. Ilinojaus technologijų institutas jau beveik šimtmetį puoselėja gilias tiriamojo ir taikomojo mokslo tradicijas, dirba su didžiausiomis pasaulio verslo korporacijomis. Žinios ir patirtis, perduodama šio instituto profesorių padeda pažinti technologijų verslo užkulisius, veiklos principus ir ateities plėtros galimybes. Tikiu, kad ISM ir Ilinojaus technologijų instituto bendradarbiavimas prisidės prie didėjančio Lietuvos technologijų sektoriaus konkurencingumo Europoje ir pasaulyje“, – teigė Prezidentas V. Adamkus. 

Programoms parengti ir konsultuoti studentų stipendijų, stažuočių bei karjeros klausimais formuojama patariamoji taryba. Jos nariais jau sutiko tapti technologijų ir inovacijų žinovai: Ilinojaus technologijų instituto profesorius Donatas Tijūnėlis (Čikaga), „Hughes network systems“ viceprezidentas Arūnas Šlekys (Vašingtonas), buvęs „Philips“ koncerno prezidentas Pierre Everaert (Niujorkas), „OneGo“ įkūrėjas ir vadovas Paulius Grigas (Los Andželas), „E-Band communications“ įkūrėjas Saulius Umbrasas (San Diegas), „DevBridge Group“ plėtros viceprezidentas Viktoras Gurgždys, Mike Henderson, Moog Inc. viceprezidentas.

Studijos ir praktika JAV

Industrinių technologijų vadyba suteiks galimybę studentams studijuoti  socialinių ir  technologijų mokslų disciplinas vienu metu. Programa apims vadybos, rinkodaros, ekonomikos, finansų, taip pat fizikos, elektrotechnikos, IT disciplinas. Studijos skirtos studentams, siekiantiems karjeros technologijų, pramonės, gamybos įmonėse. Jaunuoliai įgis žinių, apimančių tiekimo grandinės organizavimo, telekomunikacinių technologijų, tvarios gamybos, technologijų ir pramoninės infrastruktūros sritis.

„Praktika JAV yra privaloma Industrinių technologijų programos dalis, tad studentai neišvengiamai susipažins su šios šalies verslo sektoriumi, inovacijų ir technologijų plėtra. Subūrę gausią JAV verslininkų patariamąją tarybą bei užmezgę glaudžius ryšius su tarptautinėmis Lietuvoje įsikūrusiomis kompanijomis, pasiūlysime studentams karjeros galimybes ne tik Lietuvoje, bet ir JAV“, – sakė naujų programų vadovas dr. Vilius Kontrimas.

Informacinių technologijų vadybos magistro programoje pirmiausia bus suteiktos įvairaus lygmens vadovams būtinos organizacijos vadybos žinios, o vėliau jie galės rinktis vieną iš 11 IT specializacijų. Programoje didžiausias dėmesys bus skiriamas IT, kaip strateginio organizacijos sverto, o ne  būtinų išlaidų,  sampratai formuoti. Programą sudarys 5 IT, 2 IT vadybos ir 8 vadybos bei verslo valdymo disciplinos.

Minėtos studijų programos bus dėstomos anglų kalba. Studentai dalį studijų studijuos JAV arba klausysis paskaitų nuotoliniu būdu. Baigę studijas absolventai gaus du – ISM ir Ilinojaus technologijų instituto – diplomus.

 

 

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »