Sėkmingiau įsidarbina technologinių ir socialinių mokslų žinias derinantys specialistai

Publikuota: 2013 m. spalio 4 d. penktadienis

Lietuvos darbo biržos duomenimis, šiais metais laisvų darbo vietų skaičius pasiekė rekordines aukštumas – užfiksuota 30 tūkst. jų. Prognozuojama, kad atsigaunant šalies ekonomikai, darbuotojų poreikis šalies viduje dar labiau išaugs. Augant gamybai ir vartojimui, darbdaviai taps dar reiklesni ir bus pasiryžę investuoti į gerai pasirengusius ne tik teorinių žinių, tačiau ir praktikos turinčius specialistus. Paklausiausi bus tie, kurie turės ir socialinių, ir technologinių mokslų žinių.  

„Mūsų atlikta kokybinė rinkos analizė atskleidė, kad šiuo metu paklausiausi įvairaus lygio vadovai ir vadybininkai, kurie turi ir solidžių informacinių technologijų, ir inžinerinių-techninių žinių, šių darbo vietų skaičius ir toliau augs. Kaip ir dabar, po penkerių metų bus jaučiamas ir profesionalių vadybininkų bei ekonomistų poreikis, ypač greičiausiai besivystančiuose statybų, gamybos, pramonės ir IT sektoriuose. Jau kelerius metus girdime nerimą keliančias gaideles iš verslo partnerių, kurie akcentuoja vadybininkų, turinčių technologinių žinių stygių tarp įmonių administracijos darbuotojų ir vadovų. Darbdaviams reikalingi verslo pulsą jaučiantys, puikai technologiškai parengti specialistai, galintys tarpininkauti tarp gamybos, IT,  pardavimų, rinkodaros, strateginės plėtros departamentų“, – sakė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa.

Reaguodamas į besikeičiančią rinkos ir demografinę situaciją, ISM universitetas praplėtė studijų pasirinkimą. Kartu su prestižiniu JAV Ilinojaus technologijų institutu (angl. Illinois Institute of Technology) ISM parengė naujas Industrinių technologijų vadybos bakalauro ir Informacinių technologijų vadybos magistro programas. Jas studentai galės studijuoti nuo 2014 m. rudens.

Programų konsultantai – užsienio kompanijų vadovai

Naujoms programoms ISM parengė vadybos bei ekonomikos disciplinas, o Ilinojaus technologijų institutas, garsėjantis ilgametėmis mokslo tyrimų tradicijomis ir verslo inovacijų pasiekimais, dėstys technologijų vadybos dalį.

„Žengiame vakarietišku aukštojo mokslo studijų organizavimo keliu. Verslo vadybos kompetencijas, mūsų vertinimu, būtinas kiekvienam sėkmingai verslo sektoriuje dirbančiam darbuotojui, papildėme paklausiomis technologijų mokslų žiniomis. Mums pasisekė, kad technologijų vadybos srityje galime didžiuotis partneryste su vienu garsiausių pasaulyje technikos institutu, kurį baigė tokios gerbiamos Lietuvos asmenybės kaip Prezidentas Valdas Adamkus“, – sakė Industrinių technologijų ir IT vadybos programų vadovas dr. Vilius Kontrimas.

V. Adamkus, prisimindamas studijas Ilinojaus technologijų institute, akcentavo šios aukštosios mokyklos suteiktas žinias, siekiant karjeros JAV aplinkos apsaugos federalinės valdžios institucijose. „Negaliu nesidžiaugti, kad Lietuvos aukštosios mokyklos bendradarbiauja su garsiausiomis užsienio aukštosiomis mokyklomis ir įsilieja į prestižinę pasaulio akademinę bendruomenę. Ilinojaus technologijų institutas jau beveik šimtmetį puoselėja gilias tiriamojo ir taikomojo mokslo tradicijas, dirba su didžiausiomis pasaulio verslo korporacijomis. Žinios ir patirtis, perduodama šio instituto profesorių padeda pažinti technologijų verslo užkulisius, veiklos principus ir ateities plėtros galimybes. Tikiu, kad ISM ir Ilinojaus technologijų instituto bendradarbiavimas prisidės prie didėjančio Lietuvos technologijų sektoriaus konkurencingumo Europoje ir pasaulyje“, – teigė Prezidentas V. Adamkus. 

Programoms parengti ir konsultuoti studentų stipendijų, stažuočių bei karjeros klausimais formuojama patariamoji taryba. Jos nariais jau sutiko tapti technologijų ir inovacijų žinovai: Ilinojaus technologijų instituto profesorius Donatas Tijūnėlis (Čikaga), „Hughes network systems“ viceprezidentas Arūnas Šlekys (Vašingtonas), buvęs „Philips“ koncerno prezidentas Pierre Everaert (Niujorkas), „OneGo“ įkūrėjas ir vadovas Paulius Grigas (Los Andželas), „E-Band communications“ įkūrėjas Saulius Umbrasas (San Diegas), „DevBridge Group“ plėtros viceprezidentas Viktoras Gurgždys, Mike Henderson, Moog Inc. viceprezidentas.

Studijos ir praktika JAV

Industrinių technologijų vadyba suteiks galimybę studentams studijuoti  socialinių ir  technologijų mokslų disciplinas vienu metu. Programa apims vadybos, rinkodaros, ekonomikos, finansų, taip pat fizikos, elektrotechnikos, IT disciplinas. Studijos skirtos studentams, siekiantiems karjeros technologijų, pramonės, gamybos įmonėse. Jaunuoliai įgis žinių, apimančių tiekimo grandinės organizavimo, telekomunikacinių technologijų, tvarios gamybos, technologijų ir pramoninės infrastruktūros sritis.

„Praktika JAV yra privaloma Industrinių technologijų programos dalis, tad studentai neišvengiamai susipažins su šios šalies verslo sektoriumi, inovacijų ir technologijų plėtra. Subūrę gausią JAV verslininkų patariamąją tarybą bei užmezgę glaudžius ryšius su tarptautinėmis Lietuvoje įsikūrusiomis kompanijomis, pasiūlysime studentams karjeros galimybes ne tik Lietuvoje, bet ir JAV“, – sakė naujų programų vadovas dr. Vilius Kontrimas.

Informacinių technologijų vadybos magistro programoje pirmiausia bus suteiktos įvairaus lygmens vadovams būtinos organizacijos vadybos žinios, o vėliau jie galės rinktis vieną iš 11 IT specializacijų. Programoje didžiausias dėmesys bus skiriamas IT, kaip strateginio organizacijos sverto, o ne  būtinų išlaidų,  sampratai formuoti. Programą sudarys 5 IT, 2 IT vadybos ir 8 vadybos bei verslo valdymo disciplinos.

Minėtos studijų programos bus dėstomos anglų kalba. Studentai dalį studijų studijuos JAV arba klausysis paskaitų nuotoliniu būdu. Baigę studijas absolventai gaus du – ISM ir Ilinojaus technologijų instituto – diplomus.

 

 

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »