Skaitmeninės statybos praktikas dalijosi patirtimi su studentais

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 12 d. penktadienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su skaitmenine statyba, trumpiau vadinama BIM (angl. Building information modeling). Apie tokios statybos projektus paprastai ir aiškiai pasakojo Tomas Uždanavičius, pastaruosius trejus metus dirbantis projektų vadovu-konsultantu „Forsen Projekt“ įmonėje Stokholme. Jis taip pat yra dirbęs danų rangovams Panamoje ir Šri Lankoje bei konsultantu „Grontmij“ įmonėje Švedijoje.

Lektorius pristatė ne tik skaitmeninės statybos sampratą, apimančią daug daugiau sluoksnių nei 3D modelių kūrimas, šios inovacijos pliusus ir minusus ar jos paplitimą Europos šalyse, bet ir pasidalijo patirtimi, gauta praktinio darbo metu. Vienas įdomiausių Tomo Uždanavičiaus projektų – vis dar statomas didžiausias Švedijos prekybos centras „Mall of Scandinavia“, kurio projektavimas vyko naudojant vien skaitmeninės statybos technologijas.

Nors skaitmeninė statyba Lietuvoje dar tik žengia pirmuosius žingsnius, VGTU aktyviai dalyvauja jos populiarinime ir universitete diegia vis daugiau programinės įrangos, reikalingos skaitmeninės statybos specialistams.  Taip pat čia kuriamas pirmasis Lietuvoje Skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų statyboje centrą – jis skirtas naujų kompetencijų ugdymui, inovacijų kūrimui, skatinimui bei perdavimui rinkos dalyviams.

Kitoje paskaitoje lektorius pasakojo apie šiuolaikinėje visuomenėje besikeičiantį inžinieriaus vaidmenį. Anot Tomo Uždanavičiaus, užsienyje vis mažiau vietos lieka inžinieriams-vadovams, o jų vietas pamažu užima inžinieriai-konsultantai. Jo paskaita apie konsultavimą inžinerijoje buvo paremta tiek magistriniu darbu, parengtu bendradarbiaujant su didžiausiomis Švedijos konsultacinėmis įmonėmis bei jų klientais, tiek asmenine patirtimi.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »