Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Publikuota: 2017 m. lapkričio 3 d. penktadienis

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. Projekto organizatoriai siekia suburti rekordinę – 26 jaunų, motyvuotų lyderių kartą, kurie dvejus metus dirbdami mokytojais inicijuotų teigiamus pokyčius klasėje, mokykloje ir bendruomenėje. Prisijungti kviečiami aukštąjį universitetinį išsilavinimą turintys žmonės iki 35 m., pedagogo kvalifikacija nebūtina.

Dalyvauti programoje paprastai renkasi 30–35 m. žmonės, baigę studijas, sėkmingai darantys karjerą, dažniausiai jau sukūrę šeimas ir auginantys vaikus.

Giedrė Slivko, profesionali programuotoja, valdžiusi sudėtingus projektus ir konsultavusi Lietuvos bendroves, teigia, kad mokyti norėjo jau labai seniai, o tvirtai nusprendusi grįžti į mokyklą, pasirinko programą „Renkuosi mokyti!“. Nuo šių metų rugsėjo 1 d. ji – IT mokytoja Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje. „Labai norėčiau, kad kiekvienas mokytojas, kuris dirba mokykloje, vėl atrastų savyje tikėjimą mokiniais, atiduotų mokymąsi vaikų atsakomybėn, nes tai yra jų pareiga. Dažnas burnojimas, kad vaikai dabar nebe tokie, yra visiška netiesa. Kai su jais bendrauju pagarbiai, su pasitikėjimu ir atsakomybe, tada jie taip ir elgiasi. Ir jie tą vertina. Taip pat norėčiau, kad mokytojai neapsiribotų vien savo dalyku, plėstų pasaulėžiūrą”, – pirmuosius mėnesius mokykloje apibūdina „Renkuosi mokyti!“ mokytoja.

Kita tradiciškai gausi programos dalyvių grupė – neseniai studijas baigę universitetų absolventai, dažnai pasirenkantys mažesnių miestelių mokyklas. Vien šiais metais net 5 sostinėje studijas baigę programos dalyviai išvyko mokytojauti į Šiaulius, Šilalę, Raseinius, šalia jų esančią Viduklę.

Ne tokia džiuginanti tendencija – į programą vis sunkiau pritraukti gamtos ir tiksliųjų mokslų studijų atstovus. „Kviečiame prisijungti visų studijų krypčių absolventus, visgi mokyklų poreikiai aiškiai rodo – šiuo metu joms ypač trūksta matematikos, fizikos, chemijos, biologijos, IT mokytojų. Daug kalbame apie išmaniąją Lietuvą, Lietuvą kaip startuolių ir gamtos mokslų centrą, tačiau ugdyti būsimus inovatorius ir sudominti vaikus šia sritimi turime dar mokykloje, o tai gali padaryti įkvepiantis mokytojas“, – sako projekto vadovė S. Lazdauskaitė.

Atrankoje į projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ dalyvauja ir mokyklos, kurioms sukurta išsami mokymų ir kaitos programa.

Šiuo metu projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ įgyvendinamas 14 mokyklų visoje Lietuvoje, jose dirba 14 „Renkuosi mokyti!“ mokytojų, atrinktų iš daugiau kaip 250 kandidatų. Prisijungti prie naujo projekto etapo mokyklos ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojai gali užpildydami atrankos anketas www.renkuosimokyti.lt iki vasario 5 d. („Renkuosi mokyti!“ mokytojai) ir vasario 26 d. (mokyklos).

Daugiau informacijos: Kornelija Kunigonytė, programos komunikacijos koordinatorė, el. p. kornelija@renkuosimokyti.lt, tel. 8 682 62 448.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Šalies pedagogams – nemokama galimybė tobulėti

Šalies mokyklose prasidedant moksleivių atostogoms, mokytojai ir mokyklų vadovai kviečiami pasinaudoti unikalia galimybe tobulinti savo profesines kompetencijas – įgyti skaitmeninio raštingumo ir pokyčių valdymo įgūdžių, sužinoti apie naujausius mokymo metodus bei kūrybingą jų ta... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »