Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Publikuota: 2017 m. lapkričio 3 d. penktadienis

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. Projekto organizatoriai siekia suburti rekordinę – 26 jaunų, motyvuotų lyderių kartą, kurie dvejus metus dirbdami mokytojais inicijuotų teigiamus pokyčius klasėje, mokykloje ir bendruomenėje. Prisijungti kviečiami aukštąjį universitetinį išsilavinimą turintys žmonės iki 35 m., pedagogo kvalifikacija nebūtina.

Dalyvauti programoje paprastai renkasi 30–35 m. žmonės, baigę studijas, sėkmingai darantys karjerą, dažniausiai jau sukūrę šeimas ir auginantys vaikus.

Giedrė Slivko, profesionali programuotoja, valdžiusi sudėtingus projektus ir konsultavusi Lietuvos bendroves, teigia, kad mokyti norėjo jau labai seniai, o tvirtai nusprendusi grįžti į mokyklą, pasirinko programą „Renkuosi mokyti!“. Nuo šių metų rugsėjo 1 d. ji – IT mokytoja Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje. „Labai norėčiau, kad kiekvienas mokytojas, kuris dirba mokykloje, vėl atrastų savyje tikėjimą mokiniais, atiduotų mokymąsi vaikų atsakomybėn, nes tai yra jų pareiga. Dažnas burnojimas, kad vaikai dabar nebe tokie, yra visiška netiesa. Kai su jais bendrauju pagarbiai, su pasitikėjimu ir atsakomybe, tada jie taip ir elgiasi. Ir jie tą vertina. Taip pat norėčiau, kad mokytojai neapsiribotų vien savo dalyku, plėstų pasaulėžiūrą”, – pirmuosius mėnesius mokykloje apibūdina „Renkuosi mokyti!“ mokytoja.

Kita tradiciškai gausi programos dalyvių grupė – neseniai studijas baigę universitetų absolventai, dažnai pasirenkantys mažesnių miestelių mokyklas. Vien šiais metais net 5 sostinėje studijas baigę programos dalyviai išvyko mokytojauti į Šiaulius, Šilalę, Raseinius, šalia jų esančią Viduklę.

Ne tokia džiuginanti tendencija – į programą vis sunkiau pritraukti gamtos ir tiksliųjų mokslų studijų atstovus. „Kviečiame prisijungti visų studijų krypčių absolventus, visgi mokyklų poreikiai aiškiai rodo – šiuo metu joms ypač trūksta matematikos, fizikos, chemijos, biologijos, IT mokytojų. Daug kalbame apie išmaniąją Lietuvą, Lietuvą kaip startuolių ir gamtos mokslų centrą, tačiau ugdyti būsimus inovatorius ir sudominti vaikus šia sritimi turime dar mokykloje, o tai gali padaryti įkvepiantis mokytojas“, – sako projekto vadovė S. Lazdauskaitė.

Atrankoje į projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ dalyvauja ir mokyklos, kurioms sukurta išsami mokymų ir kaitos programa.

Šiuo metu projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ įgyvendinamas 14 mokyklų visoje Lietuvoje, jose dirba 14 „Renkuosi mokyti!“ mokytojų, atrinktų iš daugiau kaip 250 kandidatų. Prisijungti prie naujo projekto etapo mokyklos ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojai gali užpildydami atrankos anketas www.renkuosimokyti.lt iki vasario 5 d. („Renkuosi mokyti!“ mokytojai) ir vasario 26 d. (mokyklos).

Daugiau informacijos: Kornelija Kunigonytė, programos komunikacijos koordinatorė, el. p. kornelija@renkuosimokyti.lt, tel. 8 682 62 448.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Šalies pedagogams – nemokama galimybė tobulėti

Šalies mokyklose prasidedant moksleivių atostogoms, mokytojai ir mokyklų vadovai kviečiami pasinaudoti unikalia galimybe tobulinti savo profesines kompetencijas – įgyti skaitmeninio raštingumo ir pokyčių valdymo įgūdžių, sužinoti apie naujausius mokymo metodus bei kūrybingą jų ta... skaityti »

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »