Studentai universitetus ir kolegijas vertina panašiai

Publikuota: 2012 m. birželio 18 d. pirmadienis

Šiais metais nuomonės tyrime dalyvavę studentai įvertino administracijos ir dėstytojų darbą bei jų požiūrį į studentus. Taip pat  tyrime buvo įvertintas akademinio sąžiningumo lygis, aukštosios mokyklos infrastruktūra ir apgyvendimo sąlygos. Sudarant vykdomos apklausos klausimus buvo paliestas ir studentų gerovei labai svarbus studijų atitikimo keliamiemes lūkesčiams bei informacijos pateikimo apie karjeros ir įsidarbinimo galimybes klausimas.

„Atlikdami tyrimą siekiame studentams sudaryti galimybę, vadovaujantis nustatytais  kriterijais, įvertinti savo aukštąją mokyklą, o vėliau ją palyginti su kitomis. Tokiu būdu studentai parodo, kaip jie jaučiasi studijų proceso metu, ko trūksta universitete arba kolegijoje. Tuo pačiu aukštosios mokyklos administracija turi progą identifikuoti, kur reikėtų labiau pasitemti organizuojant studijų procesą, kuriant studentų poreikius atitinkančią aplinką“, – kalbėjo LSAS prezidentas Vilius Morkūnas.

Vertindami univeristetus studentai geriausiai šiais metais įvertino privačias aukštąsias mokyklas: ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą, Verslo ir vadybos akademiją, Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklą. Tarp valstybinių universitetų geriausiai vertinami Vytauto Didžiojo ir Mykolo Romerio universitetai, tačiau bendrame vertinime jie gerokai atsilieka nuo privačių. Tyrimas taip pat atskleidė, kad universitetuose probleminės sritys išlieka panašios kaip ir pastaruosius trejus metus: vis dar trūksta informacijos apie karjeros ir įsidarbinimo galimybes, egzistuoja prastos studentų apgyvendinimo sąlygos bei vis dar neišspręstas akademinio nesąžiningumo klausimas.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad kolegijos vadovaujantis visais kriterijais šiemet įvertintos geriausiai per paskutinius trejus metus. Tarp valstybinių kolegijų šiemet geriausiai vertinamos Klaipėdos valstybinė, Žemaitijos ir Alytaus kolegijos, tarp privačių – Šv. Ignaco Lojolos kolegija, Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla ir Šiaurės Lietuvos kolegija. Tačiau, nepaisant pakilusio bendrojo vertinimo, akademinio sąžiningumo lygis kolegijose šių metų vertinime yra kritęs. Studentai taip pat nurodė pasigendantys šiose aukštosiose mokyklose informacijos pateikimo apie saviraiškos bei informavimo apie karjeros ir įsidarbinimo galimybes.

„Atliktos studentų apklausos rezultatai parodė, kad tiek kolegijų tiek universitetų studentai savo aukštąsias mokyklas vertina panašiai: šių metų kolegijų vidurkis 7,76, o universitetų - 7,74. Kaip ir anksčiau prasčiausiai studentai vertina saviraiškos galimybes, apgyvendinimo sąlygas bei aukštųjų mokyklų informavimą apie karjeros ir įsidarbinimo galimybes. Todėl vertinant studentų atsakymus galime sakyti, kad tos pačios probleminės sritys išlieka jau eilę metų.“ – teigė Vilius Morkūnas.

Studentų viešosios nuomonės tyrimas taip pat atskleidė, kad aukštosios mokyklos, kurios didelį dėmesį skiria studentų studijų aplinkai, palankiam dėstytojų ir studentų bendradarbiavimui bei užtikrina tinkamą dėstytojų darbą paskaitų metu, bendras studentų vertinimo rodiklis yra kur kas aukštesnis.

LSAS atliktame viešosios nuomonės tyrime dalyvavo  3062 universitetų  ir 2686 kolegijų studentai iš 17 universitetų ir 23 kolegijų. Universitetų studentai buvo apklausiami balandžio mėnesio 25 – gegužės 8 dienomis, kolegijų – gegužės mėnesio 8–21 dienomis. 

 

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »