Studentų atstovai priėmė rezoliuciją dėl aukštojo mokslo komodifikacijos

Publikuota: 2012 m. lapkričio 10 d. šeštadienis

Spalio 26–28 d. Helsinkyje, Suomijoje vyko Šiaurės šalių studentų sąjungų susitikimas (Nordic Organisational Meeting – NOM). 30 studentų atstovų iš Šiaurės ir Baltijos šalių, Europos studentų sąjungos atstovai, tyrinėtojai, Suomijos švietimo ir kultūros ministerijos atstovai bei kiti aukštojo mokslo ekspertai diskutavo apie aukštojo mokslo komodifikaciją (aukštojo mokslo pavertimą paslaugas teikiančiomis verslo organizacijomis) bei šio proceso pasekmes regione.

Susitikimo metu buvo priimta oficiali NOM pozicija dėl aukštojo mokslo komercializavimo, kurioje yra akcentuojama, jog studijų mokesčių įvedimas ne Europos sąjungos (ES) ir ne Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių studentams ženkliai mažina atvykstančių studentų skaičių ir skatina jų bendruomenių homogenizacijos riziką. Tai taip pat yra aukštojo mokslo, kaip komercinės prekės, traktavimo pradžia.

NOM susitikime dalyvavo Lietuvos studentų sąjungos viceprezidentas tarptautiniam atstovavimui Maksim Milto bei Kauno technologijos universiteto Studentų atstovybės viceprezidentas Vytautas Juozas Petkus.

„Itin svarbu yra išsakyti Baltijos jūros regiono studentijos vieningą požiūrį į aukštojo mokslo komodifikacijos procesą. Džiaugiamės, jog mūsų regiono studentija yra solidari ir laikosi vieningos pozicijos, kuri yra akcentuojama priimtoje rezoliucijoje“, – teigia M.Milto.

Lietuvos studentų sąjunga yra NOM nare nuo 2006 metų ir šiuo metu kartu su Suomijos universitetų bei kolegijų studentų sąjungomis, o taip pat Islandijos universiteto Studentų sąjunga pirmininkauja NOM. Kitas NOM susitikimas vyks Reikjavike, Islandijoje, 2013 m. pavasarį.

Šaltinis: lss.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »