Studijų mugė kviečia moksleivius „pasimatuoti“ profesiją

Publikuota: 2013 m. vasario 7 d. ketvirtadienis

Vasario 7 dieną „Litexpo“ parodų centre atidaryta tarptautinė paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera“. Parodą atidarė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

„Tikriausiai nesuklysiu parodą pavadindamas pasirinkimų muge ar didžiąja atvirų durų diena. Visi besidomintieji mokymosi ir tobulėjimo galimybėmis čia atėję vienoje vietoje gali pamatyti visą galimybių panoramą ir išsirinkti sau tinkamiausią kelią”, – sveikindamas susirinkusius į parodą sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pabrėžė, kad Vyriausybėje yra apsispręsta rengti tokius specialistus, kokių reikia Lietuvai. „Tikiu, kad mūsų jaunimas rinksis tas specialybes ir institucijas, kurios jauniems žmonėms garantuotų geriausią kokybę, o valstybei – didžiausią naudą“, – sakė D. Pavalkis.

Šiemetinės parodos akcentas – profesinis mokymas. Parodoje pirmą kartą dalyvaujančios visos Lietuvos profesinio mokymo įstaigos gyvai pristato apie 100 įvairių sričių šiandienos darbo rinkoje reikalingų specialybių ir profesijų, tokių kaip automobilių diagnostika ir remontas, transportas, viešbučių, restoranų paslaugos, inžinerinė pramonė ir energetika, žemės ūkis ir maisto pramonė, statyba ir medienos technologijos, sveikatinimo paslaugos, floristika, kirpimas, kosmetologija, visažistų, masažuotojų specialybės, senieji tradiciniai dailieji amatai, juvelyrika, reklama ir poligrafija, fotografija, mechatronika ir kt.

Lankytojai galės patys pabandyti obliuoti, kalti, lituoti, klijuoti plyteles, pakeisti ratus, kirpti, šukuoti, gaminti maistą, suteikti pirmąją pagalbą, parengti įdomią turizmo programą, surišti jūrinį mazgą ir t.t. Taip pat vyks drabužių kolekcijų, šukuosenų, aksesuarų ir papuošalų pristatymai, floristikos, gyvūnų priežiūros pamokos, automobilių dažymo improvizacija.

Parodoje iš viso dalyvauja apie 190 mokymo, studijų ir karjeros planavimo institucijų – visi Lietuvos universitetai ir kolegijos, profesinio rengimo ir verslo mokyklos, kalbų kursus rengiančios, tarptautinių programų organizacijos, apie 40 užsienio mokymo įstaigų.

Švietimo ir mokslo ministerija savo stende pateikia informaciją apie bendrąjį ugdymą, profesinį mokymą, brandos egzaminus, aukštąjį mokslą, valstybės finansinę paramą studijuojančiajam, vyksta interaktyvūs žaidimai.

Vasario 8 d. 12 val. parodoje vyks Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojama konferencija. Joje Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai pristatys visas baigus mokyklą atsiveriančio pasirinkimo galimybes, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO) atstovas informuos apie priėmimą į aukštąsias mokyklas, Valstybinio studijų fondo atstovas supažindins su valstybės teikiama finansine parama studentams, Nacionalinio egzaminų centro atstovas praneš, ką svarbu žinoti apie 2013 metų brandos egzaminus, Mokslo ir studijų analizės ir stebėsenos centro atstovas kalbės apie studijų Lietuvoje pasirinkimo ypatumus, VšĮ „Verslo Lietuva“ atstovas papasakos apie programą „Jaunieji talentai“.

Vasario 7–9 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančioje profesinių ir aukštųjų mokyklų tarptautinėje parodoje „Mokymasis. Studijos. Karjera“ apsilankiusieji gali ne tik susipažinti su profesinių, aukštųjų mokyklų ar kitų mokymo įstaigų siūlomomis mokymosi bei studijų galimybėmis, bet ir sudalyvauti karjeros planavimo paskaitose, verslumo seminaruose, koncertuose ar mokinių, tėvų susitikimuose su mokymo įstaigų atstovais.

Parodos tikslas – sukurti ne akademinę, bet kūrybišką ir dinamišką erdvę, kuri padėtų jauniems žmonėms lengviau apsispręsti, kokią specialybę rinktis.

Vienuoliktą kartą vyksiančią parodą „Mokymasis. Studijos. Karjera“ organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »