Susidraugauti su euru moksleiviams padės „Euro lyga“

Publikuota: 2014 m. spalio 17 d. penktadienis

Lietuvos moksleiviai buriami į naująją „Euro lygą“, kurioje vietoje krepšinio kamuolių bus keičiamasi žiniomis apie eurą. Finansų ir Švietimo ir mokslo ministerijų inicijuoto edukacinio projekto metu 5–8 ir 9–12 klasių moksleivių komandos kviečiamos susirungti protų kovose ir taip išsamiau susipažinti su euru bei praktiniais jo įvedimo aspektais. Labiausiai pasižymėję euro žinovai bus apdovanoti išmaniais prizais.

„Nors perėjimo nuo lito prie euro pokyčiai yra žinomi ir skelbiami iš anksto, informacijos apie naująją valiutą niekada nebus per daug. Ypač tokiai smalsiai, imliai ir iššūkius mėgstančiai auditorijai kaip moksleiviai. Supažindinti juos su besikeičiančiais pinigais ir šio proceso reikšme yra itin svarbu ir tai reikėtų daryti nenuobodžiai, patraukliai. Tikimės, kad „Euro lyga“ taps ne tik smagia pramoga, bet ir naudingų žinių šaltiniu“, – sakė švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė.

Šis edukacinis projektas moksleiviams yra puiki galimybė daugiau sužinoti apie euro įvedimą ir laimėti vertingų prizų. „Nuo naujųjų metų naudosime kitus banknotus ir monetas, teks kiek kitaip skaičiuoti pinigus. Pratintis prie to reikėtų pradėti kuo anksčiau. Manome, kad žinių konkursas „Euro lyga“ padės tai padaryti ir svariai prisidės prie moksleivių finansinio išprusimo didinimo“, – teigė viceministrė.

„Euro lyga“ – tai trijų etapų nacionalinis žaidimas, kuriame gali dalyvauti komandos iš penkių moksleivių. Jos bus suskirstytos į dvi amžiaus grupes.

Pirmasis žaidimo etapas vyks š. m. spalio 20–24 d. mokyklose, kur bus sprendžiami testai. Geriausiai pasirodžiusių mokyklų atstovai (100 komandų) dalyvaus protų kovose, vyksiančiose gruodžio 13 d. kiekvienoje šalies apskrityje. Šio etapo laimėtojai keliaus į finalą Vilniuje, kur 2015 m. sausio 27 d. susikaus dvidešimt geriausių Lietuvos moksleivių komandų.

Geriausias žinias pademonstravę „Euro lygos“ dalyviai savo mokyklai laimės praktiškų ir pažangių prizų – elektronines skaitykles ir multifunkcinį žaidimų stalą.

Šaltinis: euro.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »