Susisiekimo ministras moksleiviams atskleidė paslaptį, kaip išmokti sėkmingai vadovauti ministerijai

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 24 d. penktadienis

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis susitiko su projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ dalyviais Sandra Jakulyte iš Alytaus ir Elvinu Valėnu iš Ignalinos, kurie ketina įgyti su transporto sritimi susijusią specialybę ir ateityje dirbti Susisiekimo ministerijoje. Šie moksleiviai laimėjo Vyriausybės paskelbtą konkursą dalyvauti projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“ ir pasimokyti vadovavimo ministerijoms meno.

Į moksleivių prašymą atskleisti paslaptį, kaip išmokti sėkmingai vadovauti ministerijai, Eligijus Masiulis atsakė: „Sėkmingai vadovauti ministerijai galės žmogus, turintis vadybinius gebėjimus ir gerą psichologinį pasirengimą, mokantis nusibrėžti tikslus ir veiksmų programą. Labai svarbu  turėti darbščią, darnią ir kūrybingą komandą, kvalifikuotus specialistus, pasitikėti žmonėmis ir laiku priimti sprendimus, nes ir vienas netikslus sprendimas gali sukelti chaosą mūsų sistemoje.“  

Visą savaitę moksleiviai stebėjo Susisiekimo ministerijos ir jai pavaldžių įmonių darbą, aiškinosi, kaip formuojami transporto ir informacinės visuomenės plėtros prioritetai, stebėjo, kaip Susisiekimo ministerijos strateginiai planai įgyvendinami realybėje.  

Būsimoji Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentė Sandra ir Ignalinos gimnazijos dvyliktokas Elvinas susipažino su Tarptautinio Vilniaus oro uosto veikla, plėtojant skrydžių maršrutus iš Vilniaus, stebėjo, kaip kontroliuojami oro erdvės keliai virš Lietuvos teritorijos, susipažino su civilinės aviacijos įmonių veiklos reguliavimo pagrindais.   Lietuvos pašte Sandra ir Elvinas stebėjo, kaip skirstomi siuntų srautai, o  Lietuvos automobilių kelių direkcijoje susipažino su kelių eismo informacijos ir valdymo centro darbu.  

Projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ vykdomas jau ketvirtus metus, juo siekiama skatinti jaunimą domėtis Lietuvos valstybės institucijų veikla, priimamais sprendimais ir aktyviau dalyvauti politiniuose procesuose. Projekto dalyviais gali tapti labai gerai besimokantys moksleiviai, kurie taip pat  aktyviai dalyvauja ir visuomeninėje veikloje

Šaltinis: sumin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »