Švietimo ir mokslo ministerijoje paminėtas Jungtinių pasaulio koledžų įkūrimo 50-metis

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 21 d. penktadienis

Rugsėjo 20 dieną įvairiose šalyse minint Jungtinių pasaulio koledžų veiklos 50-metį, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ministerijoje susitiko su Jungtinių pasaulio koledžų nacionalinio komiteto nariais, grįžusiais į Lietuvą dirbti alumnais. Už aktyvią veiklą ir paramą šiam judėjimui Lietuvoje ministras įteikė padėkos raštus prof. Irenai Veisaitei ir dr. Žibartui Jackūnui. Padėkos raštas už Nacionalinio komiteto ištikimą veiklos palaikymą taip pat skirtas Arūnui Šikštai, Teo Lt generaliniam direktoriui.
Lietuva rugsėjo 20–22 dienomis mini ne tik Jungtinių pasaulio koledžų įkūrimo 50-metį. Tai ir Jungtinių pasaulio koledžų nacionalinio komiteto veiklos pradžia.

„Jungtiniai pasaulio koledžai gabiausiems mokiniams atvėrė dar didesnes galimybes. Jūs, buvusieji studentai, savo patirtimi patvirtinate, kad esame atviro pasaulio dalis ir protų apytaka yra normalus procesas, – per susitikimą sakė švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius. – Džiaugiuosi, kad galiu pagerbti keletą žmonių, kurie 20 metų leido šiai bendruomenei gyvuoti“.

Jungtinių pasaulio koledžų programa Atviros Lietuvos fondo buvo pradėta finansuoti 1992-aisiais. Dvejų metų studijoms į jungtinius pasaulio koledžus buvo išsiųsta keliasdešimt mokinių iš Lietuvos, kai kurie grįžo ir dirba Lietuvoje. Šiuo metu jungtiniuose pasaulio koledžuose studijuoja 76 lietuviai.

Lietuvoje nuo 1993-ųjų Troškūnuose (Anykščių r.) buvo rengiami tarptautiniai trumpieji vasaros kursai. Čia mokiniai iš Lietuvos ir viso pasaulio per tris savaites susipažindavo su Jungtinių pasaulio koledžų veikla, išklausydavo kursą apie konfliktų sprendimą, rengė diskusijas ir seminarus aktualiomis temomis, prisidėjo prie Troškūnų jaunimo centro statybos darbų, dalyvavo socialiniuose projektuose. Mokiniai iš įvairių pasaulio šalių turėjo galimybę pažinti Lietuvos istoriją ir kultūrą, dalyvauti diskusijose su politikais, mokslininkais, menininkais.

Jungtinių pasaulio koledžų programos vykdytojas – Jungtinių pasaulio koledžų nacionalinis komitetas, norėdamas pratęsti programos veiklą, 2001 m. įregistravo viešąją įstaigą „Jungtinių pasaulio koledžų nacionalinį komitetą“. Nacionalinio komiteto steigėjais tapo Baltijos šalių strateginio vystymo institutas ir fiziniai asmenys: Ina Marčiulionytė, Arūnas Šikšta, Irena Veisaitė.

Jungtiniams pasaulio koledžams pradžią davė šeštojo dešimtmečio pedagogikos teoretiko Kurto Hano idėjos – atsispirti atšiauriai šaltojo karo atmosferai, iš viso pasaulio nors kuriam laikui suburti įvairių tautų, rasių, religijų jaunus žmones, imlius įspūdžiams, kad jie mokytųsi vieni iš kitų, pažintų kitas kultūras. 1962 metais Velse jis įkūrė pirmąjį tarptautinį koledžą, dabar keliuose jungtiniuose pasaulio koledžuose dėstoma visame pasaulyje dėl aukštų standartų pripažįstama Tarptautinio bakalaureato (IB) diplomo programa.

Iš viso per 50 metų jungtiniai pasaulio koledžai išleido 50 tūkst. absolventų. Dabar studijuoja apie 6 tūkst. jaunuolių.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »