Švietimo ir mokslo ministras: laimės žengiantys į ateitį su pasitikėjimu

Publikuota: 2012 m. vasario 24 d. penktadienis

Jeigu neatidėliodami atliksime „namų darbus“, mūsų aukštojo mokslo ateityje laukia sėkmė, – sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius šiandien VDU ir ISM surengtame forume „Aukštojo mokslo perspektyva: kur link eisime?“.

Per ateinantį dešimtmetį potencialių studentų dėl demografinių priežasčių sumažės kone dvigubai – jei 2010 m. Lietuvoje buvo 52 tūkstančiai aštuoniolikmečių, tai 2021 m. jų bus tik 28 tūkstančiai. „Nesiimdami akivaizdžiai būtinų darbų turėsime tuščias auditorijas, vieną po kitos „išjunginėsime“ studijų programas, kol galiausiai natūralios evoliucijos principu realiai pažvelgsime į aukštųjų mokyklų tinklą“, – pabrėžė švietimo ir mokslo ministras.

Siekdami sėkmės turime jau šiandien startuoti su atnaujintomis, užsienio kalba dėstomomis studijų programomis, kryptingai pristatyti Lietuvos aukštąjį mokslą tarptautinėje erdvėje siekdami pritraukti užsienio studentus. Kokybinius pokyčius kartu su konkurencija skatins ir potencialus užsienio aukštųjų mokyklų atėjimas į Lietuvą. „Siūlau kalbėti ne apie baimes, o apie galimybes. Laimės į kaitą orientuota aukštojo mokslo sistema“, – sakė švietimo ir mokslo ministras.

Kalbėdamas apie aukštojo mokslo reformos korekcijas po Konstitucinio Teismo išaiškinimo, ministras pabrėžė, kad iš plataus politinio ir akademinės bendruomenės susitarimo gimusi prieš trejus metus pradėta vykdyti aukštojo mokslo reforma buvo sąlygota pokyčių būtinybės, tačiau nėra nekintanti dogma. „Dar šių metų pavasarį atrasime balansą dėl aukštųjų mokyklų valdymo. Pagrindinis iššūkis – ar kita vyriausybė sugebės apginti finansavimo modelį, kad nebūtų grįžta prie ankstesnės tvarkos“, – akcentavo G. Steponavičius.

„Kaip gyvensime po 2012 m. priklausys nuo kiekvieno iš mūsų. Linkiu vietoj siaurų interesų matyti bendrą gerovę, kviečiu patikėti savo jėgomis – nuo jų priklauso kiekvieno atskirai ir bendra Lietuvos aukštojo mokslo sėkmė ir ateitis“, – sakė švietimo ir mokslo ministras.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »